E24cloud.com - chmura do zadań specjalnych

e24cloudcom chmura do zadan specjalnych
Udostępnij:
To już pewne, zmiana w modelach biznesowych wielu firm to już tylko kwestia czasu. Technologia warunkuje zmiany, kto je przeoczy skazany będzie na walkę o przetrwanie lub dołączy do grona przedsiębiorców, którym się nie udało.

-

Chmura obliczeniowa w Polskim e-biznesie - wypełnij ankietę, odpowiedz na ostanie pytanie i zgarnij czytnik Kindle!

-

Zdjęcie główne artykułu by picjumbo.com

Analiza coraz większej ilości danych, integracja systemów, dostępność serwisu czy aplikacji niezależnie od skoków zainteresowania produktem – to dla młodych przedsiębiorstw codzienność. Od działania ich strony internetowej czy sprawności aplikacji często zależy przyszły sukces ich biznesu. Według Forrester Research aż 68 % przedsiębiorców uważa, że inwestycja w chmurę obliczeniową i rozwiązania SaaS jest konieczna do realizacji ich celów biznesowych. A aż 77 % managerów wyraźnie zaznacza, że korzystanie z chmury pomogło im uzyskać przewagę nad konkurencją (wg Verizon State of the Market: Enterprise Cloud 2016). Pokazuje to, jak liczna grupa przedsiębiorców zrozumiała już, że bez odpowiedniego zaplecza technologicznego nie ma dzisiaj szans zaistnieć w poważnym biznesie.

- Aby skutecznie poruszać się w świecie rosnących liczb i rozwijających się technologii potrzebne są odpowiednie narzędzia, które umożliwią zarządzanie mocą oraz przestrzenią obliczeniową projektów IT. Dzisiaj klient musi otrzymać ofertę dopasowaną do jego potrzeb przy odpowiedniej jakości i sprawności usługi. Zbyt długo ładującą się lub przeciążona strona www może spowodować że zniechęcony klient już do nas nie powróci, a swoją potrzebę zakupową zrealizuje u konkurencji. Tylko poprzez rosnącą świadomość zastosowań i wpływu nowych technologii przedsiębiorcy są w stanie z sukcesem rozwijać swój biznes – przekonuje Tomasz Sobol – dyrektor marketingu w firmie Beyond.pl.

Rosnąca popularność usług w chmurze ma także swoje uzasadnienie w kontekście bezpieczeństwa danych i niezawodności usług. Dzięki jej zastosowaniu, każdy projekt, który potrzebuje mocy obliczeniowej i przestrzeni do przechowywania danych znacząco ogranicza ryzyko porażki. Co przede wszystkim może zagrażać dzisiejszym firmom? Przykładów zagrożeń jest wiele. Na przestrzeni ostatniego roku borykały się z nimi zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i dopiero co chcące podbić świat startupy.

Stabilne zaplecze IT

W lipcu 2015r. każdy z Polaków, który chciał kupić bilet na pociąg jednego z polskich przewoźników przez Internet, niestety został tymczasowo pozbawiony takiej możliwości. Za wszystko odpowiedzialna była awaria systemu informatycznego, który odmówił posłuszeństwa. W efekcie, przy kasach na dworcach ustawiały się coraz większe kolejki zirytowanych pasażerów, a dział IT czekały nieprzespane noce podczas, których pracowano nad przywróceniem sprawności systemu.

Dziś, zarówno rozwiązania biznesowe, jak i technologicznie wzajemnie się ze sobą przenikają. Zwiększenie wolumenu sprzedaży musi być powiązane z zapewnieniem stabilności platformy oraz aplikacji. W sytuacjach kryzysowych potrzebne jest skorzystanie z know-how specjalistów, którzy zapewnią odpowiednią gwarancję działania zasobów. Jednym z takich zastosowań jest chmura obliczeniowa e24cloud – uznana za jedną z 3 najbezpieczniejszych chmur w Europie wg niezależnego rankingu Cloud Harmony.

Po trzykroć bezpieczeństwo

Wątek bezpieczeństwa w przypadku chmury to bardzo ważny aspekt, co potwierdzają badania Kaspersky Lab i B2B International. Wynika z nich, że 73 proc. firm na świecie zostało dotkniętych incydentem wewnętrznego naruszenia bezpieczeństwa, co wiązało się z utratą poufnych danych. Średnie straty w przypadku takich wycieków w małych i średnich przedsiębiorstwach wyniosły ponad 300 000 tys. zł. Problem ten dotyczy również startupów. Za przykład posłużyć może przypadek jednej z aplikacji do zamawiania transportu publicznego, z której serwerów wyciekły setki poufnych danych pracowników, zawierające tak istotne informacje jak: numery pojazdów, prawo jazdy czy dane ubezpieczeń społecznych. Mimo szybkiego usunięcia problemu przez administratorów pozostaje pytanie, czy takie sytuacje nie będą powtarzać się w przyszłości.

Przedsiębiorcy szukają rozwiązań, które zagwarantują im bezpieczeństwo. Problem polega jednak na tym, że wielu z nich termin bezpieczeństwo rozumie różnie. Dla jednych oznaczać ono będzie przechowywanie danych lub systemów niedostępnych dla osób trzecich, dla drugich bezpieczeństwo definiowane będzie poprzez pewność stabilnego działania ich usług.

O ile w pierwszym przypadku na zagwarantowanie bezpieczeństwa będą miały zabezpieczenia infrastruktury IT oraz administracja danymi, to w drugiej sytuacji o poziomie bezpieczeństwa decydować będzie sama infrastruktura IT i jej wydajność.

Niezależnie jednak od rozumienia pojęcia bezpieczeństwo idealnym rozwiązaniem wydaje się być chmura obliczeniowa w formie usługi u zaufanego dostawcy. W ten sposób ciężar utrzymania infrastruktury IT i zapewnienia odpowiedniej ilości zasobów spoczywa na dostawcy IT. Takie rozwiązanie daje także szereg innych korzyści takich jak: optymalizacja kosztów, skalowalność rozwiązań, i co bardzo ważne, rozliczenie za zużycie. Chmura, ze względu na swoją skalowalność sprawdza się doskonale w okresach, kiedy zainteresowanie naszymi usługami zwiększa się lub zmniejsza w zależności od sezonu.

Nie straszne nam nagłe skoki popularności

Chmura obliczeniowa ( jak np. e24cloud) potrafi zapewnić optymalne działanie biznesu w momencie, kiedy trzeba obsłużyć zwiększoną ilość odwiedzin serwisu bez konieczności budowania całej infrastruktury i przy stosunkowo niewielkich kosztach. Przykładem może być branża e-commerce, która co roku w okolicach świąt Bożego Narodzenia przeżywa oblężenie, a serwery rozgrzewają się do czerwoności. Można to porównać do sytuacji, gdy do naszego sklepu jednocześnie wchodzi 20 klientów, a my jesteśmy w stanie obsłużyć zaledwie czterech z nich.

– Korzystając z serwerów e24cloud płacimy jedynie za wykorzystane zasoby. Oznacza to, że gdy potrzebujemy dodatkowej mocy, możemy sami zadecydować o jej zwiększeniu, aby sprostać bieżącym wymaganiom ruchu na stronie. I tak w przypadku kiedy nadchodzi szczyt sezonu, serwer zacznie działać na pełnych obrotach, ale w momencie spadku liczby odwiedzin można go łatwo przywrócić do poprzedniego poziomu. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla platform e-commerce, jak i startupów, ponieważ pozwala zaoszczędzone środki przeznaczyć na inne potrzeby – tłumaczy Tomasz Sobol.

Skorzystanie z usług e24cloud.com daje możliwość stworzenia odpowiedniej infrastruktury oraz zaopatrzenia się w narzędzia, które precyzyjnie trafią w potrzeby kolejnych projektów i mogą zostać wykorzystane w przyszłości.

-

Tomasz Sobol, Dyrektor Marketingu e24cloud.com i Beyond.pl

-

Źródła:

Raport IBM, http://www.ibm.com/smarterplanet/us/en/business_analytics/article/it_business_intelligence.htm

http://www.onexgroup.pl/aktualnosci/30,Co-druga-firma-w-Polsce-korzysta-z-rozwiazan-chmurowych

-

Chmura obliczeniowa w Polskim e-biznesie

Wypełnij ankietę, odpowiedz na ostanie pytanie i zgarnij czytnik Kindle!

Z regulaminem akcji możesz zapoznać się tutaj.

-

Akcja partnerska przygotowana wspólnie z marką e24cloud.com