eAgronom wybrany najlepszym scaleupem w CEE Scaleup Challenge

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

eAgronom wybrany najlepszym scaleupem w CEE Scaleup Challenge

Udostępnij:

eAgronom, scaleup oferujący narzędzia do zarządzania gospodarstwem rolnym wygrał drugą edycję CEE Scaleup Challenge – największego, w 100% internetowego konkursu dla rozwijających się firm w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowanego przez platformę matchmakingową Vestbee.

Zakończyła się druga edycja CEE Scaleup Challenge, konkursu organizowanego przez największą regionalną platformę Vestbee, łączącą globalnych inwestorów ze start-upami i scaleupami z Europy Środkowej i Wschodniej.

– Jestem pod wrażeniem projektów, które zaprezentowały się w konkursie. W dzisiejszym otoczeniu rynkowym wirtualny dostęp do wysokiej jakości deal flow jest koniecznością dla każdego aktywnego funduszu VC. CEE Scaleup Challenge spełniło moje wszystkie oczekiwania względem wydarzeń startupowych i do tego bez wychodzenia z domu!”, komentuje konkurs Marcin Łączyński, Partner w Next Road Ventures. „To była świetna edycja! Duża liczba wysokiej jakości, różnorodnych firm i wiele projektów, które do tej pory nie znalazły się na moim radarze – dodaje Paweł Maj, Partner w bValue.

Zwycięski eAgronom pokonał ponad 500 firm walczących o szansę wygrania inwestycji od funduszu Next Road Ventures. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio węgierski BroadBit Batteries – scaleup technologiczny rozwijający nowy, rewolucyjny typ baterii, i ukraiński Influ2 – platforma reklamowa, która pomaga dotrzeć do konkretnych, targetowanych osób decyzyjnych z grupy docelowej klientów.

eAgronom jest obecny na kilku rynkach Europy Środkowej ze swoją innowacyjną i kompleksową platformą SaaS, która umożliwia rolnikom dostęp do raportów analitycznych, zarządzanie finansami i zasobami, a także oferuje narzędzia do planowania upraw oparte na sztucznej inteligencji. Założony w 2016 r. startup odnosił już sukcesy w konkursach Vestbee, wygrywając CEE Startup Challenge, konkurs dla firm na wczesnym etapie rozwoju. Dynamiczny rozwój firmy udowadnia, że jest on na dobrej ścieżce, aby od niewielkiego start-upu stać się globalnym liderem. eAgronom poszukuje obecnie finansowania w kwocie 10 mln EUR w rundzie A.

Wśród najlepszych 10 zespołów możemy znaleźć obiecujące przedsięwzięcia z różnych branż: Sympower i BroadBit Batteries reprezentujące branżę energii, Spindiag z sektora opieki zdrowotnej, Influ2 i Videobolt działające w branży marketingowej, Ondato i Cursor Insight rozwijające sztuczną inteligencję, CleverMaps pracujący nad analizą danych i Luigi’s Box działający w e-commerce.

Oprócz nagrody głównej od Next Road Ventures, wybrane zespoły z TOP 10 otrzymały nagrody specjalne, takie jak zaproszenie do programu Fast Track Inwestycji, przyznane przez partnera strategicznego konkursu – EIT InnoEnergy. Nagrodę tę otrzymał Hydrogen First, polski projekt zajmujący się projektowaniem nowoczesnych kompozytowych zbiorników ciśnieniowych.

– Wybraliśmy zespół Hydrogen First ze względu na ogromny potencjał drzemiący w rozwiązaniu, które proponuje ten zespół. Rozwiązanie to doskonale wpisuje się w potrzeby rosnącego i popularnego wśród inwestorów rynku szeroko pojętego wodoru, a wsparcie InnoEnergy pozwalałoby na znaczące przyspieszenie drogi, która stoi przed tym startupem w celu komercjalizacji opracowywanych przez niego produktów – komentuje Łukasz Skarka z InnoEnergy.

Najlepsze 10 zespołów dostało także możliwość uczestnictwa w sesji Q&A z kancelarią prawną Zięba & Partners na temat procesu inwestycyjnego. Poza tym wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne rabaty lub bezpłatne narzędzia od partnerów konkursu – HubSpot, Amazon Web Services, Revolut, DigitalOcean, infoShare czy MamStartup.

CEE Scaleup Challenge to kontynuacja serii internetowych konkursów organizowanych przez platformę Vestbee w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Wśród inwestorów i partnerów korporacyjnych wspierających z Vestbee ekosystem startupowy w regionie są m.in. Balderton Capital, Credo Ventures, Engie, PGE Ventures, Tera Ventures, Talanx i EIT Digital.

Aplikacje do kolejnego konkursu online – CEE Startup Challenge – rozpoczną się w maju.