easyCALL.pl połączy śląską policję

easycallpl polaczy slaska policje
Udostępnij:
easyCALL.pl wygrał przetarg na realizację usług telekomunikacyjnych dla śląskiej policji. To największe zamówienie publiczne w historii operatora.

W ramach umowy easyCALL.pl zapewni łączność stacjonarną dla jednostek policji w garnizonie śląskim, obsłuży 217 linii analogowych oraz 8 linii cyfrowych ISDN. Umowa została zawarta na okres 34 miesięcy. Oferta easyCALL.pl była tańsza o blisko 70 tys. zł od oferty złożonej przez Orange a wartość zamówienia wyniosła 290 tys. zł. brutto.

fot. pixabay.com

To nie pierwszy kontrakt easyCALL.pl z policją. Wcześniej operator zwyciężył w przetargu ogłoszonym przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach na obsługę linii cyfrowych. Spółka świadczy także usługi telekomunikacyjne dla Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku, Szczecinie oraz Bydgoszczy.

- Widzimy spory potencjał w rynku zamówień publicznych i zamierzamy umocnić swoją pozycję w tym obszarze. Administracja coraz bardziej stara się ograniczać koszty a telekomunikacja jest tym obszarem, gdzie mogą być one niższe nawet o połowę. - tłumaczy Michał Jakubowski, Prezes Zarządu easyCALL.pl.

W ubiegłym roku operator zwyciężył w kilkunastu przetargach na obsługę telekomunikacyjną. Do grona instytucji korzystających z usług easyCALL.pl należy m.in. Urząd Miasta w Krakowie, Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich, rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Izba Celna w Białymstoku.