EBC Solicitors rozwija segment inwestycyjny. Crowdfunding udziałowy wesprze rozwój spółek portfelowych Grupy

Dodane: 30.11.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Notowany na rynku NewConnect holding inwestycyjno-doradczy nawiązał współpracę
z FindFunds.pl. Spółki portfelowe Grupy EBC Solicitors będą wykorzystywać platformę crowdfundingu udziałowego w procesie pozyskania kapitału, a także zyskają możliwość rynkowej weryfikacji swojego modelu biznesowego.

FindFunds.pl to platforma crowdfundingu udziałowego, za pośrednictwem której spółki będące na wczesnym etapie rozwoju mogą, w zamian za oferowane udziały w podwyższonym kapitale zakładowym, pozyskiwać kapitał od drobnych inwestorów na rozwój nowych produktów lub usług. Alians z FindFunds.pl to kolejny etap rozwoju segmentu inwestycyjnego grupy EBC Solicitors.

– Obecność na FindFunds.pl stwarza spółkom szanse na pozyskanie kapitału, a także pozwala uzyskać rynkową wycenę posiadanych udziałów. Dla inwestorów platforma jest narzędziem do zbudowania zdywersyfikowanego portfela start-up’ów, przy progu wejścia wynoszącym czasami nawet tylko kilkaset złotych. FindFunds.pl pozwala każdemu inwestować w taki sam sposób, jak robią to fundusze inwestycyjne, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów i bez wychodzenia z domu. Osoby dysponujące stosunkowo niedużymi środkami finansowymi mają niepowtarzalną możliwość inwestowania w spółki na wczesnym etapie rozwoju, a tym samym szanse na ponadprzeciętne zwroty z kapitału, przy jednocześnie stosunkowo znacznym ryzyku inwestycyjnym – uważa Adam Osiński, prezes EBC Solicitors. FindFunds.pl będzie jedyną platformą crowdfundingu udziałowego wykorzystywaną przez spółki Świętokrzyskiego Inkubatora Technologii oraz EBC Incubator. Zarząd EBC Solicitors podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Get Funded sp. z o.o. oraz zbyciu udziałów w tej spółce. Prezes Osiński nie wykluczył, że w przyszłości EBC Solicitors zainwestuje w FindFunds.pl.

W FindFunds.pl spółki będą mogły liczyć na kompleksowe wsparcie w planowaniu i realizacji kampanii crowdundingu udziałowego. Oprócz przygotowania kampanii, platforma oferuje obsługę prawną, księgową czy PR-owo – marketingową. – Spółki zainteresowane przeprowadzeniem kampanii mogą liczyć na konsulting podczas całego procesu pozyskiwania kapitału. Pomagamy w zaplanowaniu i wdrożeniu optymalnej strategii, która pozwoli spółce wynieść jak najwięcej korzyści z przeprowadzonej kampanii. Ostatecznie to jednak grono drobnych inwestorów zweryfikuje, czy rozwiązania proponowane przez spółkę odpowiadają potrzebom rynku. Sukces kampanii pozwoli uwiarygodnić spółkę w oczach potencjalnych nowych inwestorów oraz klientów. Warunki współpracy są proste i przejrzyste. Każda spółka zainteresowaną tą opcją pozyskania kapitału i walidacji swojego biznesu, będzie mogła wystartować z kampanią niezależnie od kwoty, którą chce zebrać – wyjaśnia Lucyna Warda, prezes FindFunds.pl.

W grudniu na platformie FindFunds.pl wystartuje kampania Scabrosusa – spółki portfelowej Świętokrzyskiego Inkubatora Technologii. Producent błonników spożywczych, paszowych i wypełniaczy celulozowych będzie chciał pozyskać od inwestorów 0,3 mln zł. – Spółka na bazie obecnego biznesu jest już rentowna, kolejne projekty spowodują tylko wzrost obrotów i lepsze wykorzystanie zasobów, a co za tym idzie wyższą rentowność. Inwestujemy w produkty i technologie, dzięki czemu w naturalny sposób ograniczamy ryzyko ataku konkurencji – mówi Przemysław Borgosz, prezes Zarządu Scabrosus sp. z o.o.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem