EBRD i SmartCap inwestują w Siena Secondary Fund II. Fundusz pozyskał już 50 mln euro

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

EBRD i SmartCap inwestują w Siena Secondary Fund II. Fundusz pozyskał już 50 mln euro

Udostępnij:

Siena Secondary Fund II ogłosił zamknięcie kluczowego etapu finansowania. Do grona inwestorów dołączyli m.in. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (skrót. EBRD) oraz estoński fundusz państwowy SmartCup.

Całkowita wartość Siena Secondary Fund II osiągnęła 50 milionów EUR. Nowi inwestorzy dołączyli do Isomer Capital, który jest kluczowym partnerem w obu funduszach Sieny. Wśród pozostałych, ponad 100 prywatnych inwestorów, znaleźli się założyciele i pracownicy takich firm jak Vinted, Pipedrive, Twilio czy Wise.

– Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać EBRD i SmartCap jako wiodących inwestorów, a także cieszymy się z ciągłego zaufania ze strony Isomer Capital i naszej wyjątkowej sieci prywatnych inwestorów. Transakcje typu VC secondaries nie są już niszą – to inteligentna, strategiczna warstwa w dojrzewającym ekosystemie. Siena z dumą przewodzi temu ruchowi w jednym z najbardziej dynamicznych regionów innowacji w Europie – zaznaczył Rain Tamm, partner zarządzający w Siena Secondary Fund, cytowany w serwisie therecursive.com.

Michael Parry, szef funduszy venture w EBRD, zaznaczył, że transakcje typu direct secondaries są kluczowym elementem w dojrzałym i stabilnym ekosystemie venture. Zapewniają one płynność, jednocześnie wspierając budowanie wartości i ład korporacyjny.

Czytaj także: