ECDF znowu najlepiej pozyskuje dotacje

ecdf znowu najlepiej pozyskuje dotacje
Udostępnij:
ECDF już po raz kolejny okazał się najskuteczniejszą firmą pozyskującą unijne dotacje. W najnowszym rankingu opiniotwórczego czasopisma „Fundusze Europejskie” poznańska firma zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby projektów zakwalifikowanych do dofinansowania...

ECDF już po raz kolejny okazał się najskuteczniejszą firmą pozyskującą unijne dotacje. W najnowszym rankingu opiniotwórczego czasopisma „Fundusze Europejskie" poznańska firma zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach najpopularniejszego wśród przedsiębiorców Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG) oraz w ramach cieszącego się dużym zainteresowaniem działania 8.1 POIG.

W corocznym zestawieniu „Funduszy Europejskich” klasyfikowane są najlepsze firmy doradcze pozyskujące dotacje unijne. W tegorocznej edycji rankingu, podsumowującego wyniki firm konsultingowych za 2011 r., ECDF zajął pierwsze miejsce pod względem liczby projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach POIG, czyli najpopularniejszego programu wspierającego rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw oraz konkurencyjność polskiej gospodarki.

W najnowszym rankingu ECDF potwierdził także swoją pozycję najskuteczniejszej firmy pozyskującej dofinansowanie w ramach działania 8.1 POIG, czyli dla nowych e-biznesów, zajmując pierwsze miejsce zarówno pod względem liczby projektów, jak i wysokości dotacji. Tylko w zeszłym roku firma pozyskała unijne wsparcie dla 51 startupów na łączną sumę dofinansowania sięgającą 24 mln zł. Do tej pory ECDF uzyskał dotacje dla ponad 130 projektów z działania 8.1 POIG. Swoje doświadczenie w tym zakresie ECDF wykorzystuje także organizując „Konkurs na e-biznes”, którego laureat może liczyć na kompleksowe wsparcie w zdobyciu dofinansowania w ramach działania 8.1 POIG.

ECDF zajął drugie miejsce pod względem liczby dofinansowanych projektów w klasyfikacji ogólnej oraz w kategorii pozyskiwania dofinansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Już kolejny raz udowadniamy, że ECDF to bardzo skuteczna firma pozyskująca dofinansowanie z UE. Od lat jesteśmy w ścisłej czołówce najlepszych firm konsultingowych, a jeśli chodzi o wybrane działania, jak na przykład 8.1 POIG praktycznie nie ma dla nas konkurencjimówi Mariusz Kłobucki, prezes zarządu ECDF.Od początku naszą działalność koncentrujemy na wspieraniu rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Aby jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby wciąż poszerzamy zakres usług i dzisiaj, oprócz pozyskania dotacji, zapewniamy rozliczanie dofinansowania, prowadzenie księgowości, porady prawne, wsparcie inwestycyjne, a nawet przeprowadzanie badańdodaje Mariusz Kłobucki.

ECDF zajął także trzecie miejsce pod względem liczby projektów i wysokości dofinansowania w ramach działania 4.3 Kredyt technologiczny.

Więcej o rankingu w najnowszym wydaniu magazynu „Fundusze Europejskie”.

źródło: informacja prasowa