ECO4CLIM i Global Week of Green Business and the Climate Movement w Warszawie

Dodane: 21.09.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

20 października 2017 (piątek) Warszawa stanie się częścią międzynarodowego eventu Global Week of Green Business and the Climate Movement, koordynowanego przez inicjatywę ECO4CLIM. Inicjatywa ECO4CLIM została objęta patronatem UNFCCC COP23.

 

W trakcie jednego tygodnia, w miastach na całym świecie organizowane są eventy, które podejmują tematykę dotyczącą działań na rzecz klimatu. Każde miasto zaprezentuje dążenie do wzmocnienia swojej ekologicznej pozycji i promowania eko-projektów (eko-przedsiębiorców), zapewniając trwałe, wspólnotowe i solidne rozwiązania businessowe wobec wyzwań jakie wynikają ze zmian klimatycznych.

W Warszawie będziemy mogli rozwiązać globalne cele stawiane przez ONZ w dziedzinie klimatu na poziomie lokalnym. Wydarzenie umożliwi również zapoznanie się z technologiami kosmicznymi, które coraz częściej pomagają w rozwiązywaniu problemy dotyczących zmian klimatu.

Główne cele jakie niesie ze sobą Global Week of Green Business and the Climate Movement to:

  • promowanie, łączenie i wzmacnianie eko-przedsiębiorców w Polsce
  • wzmacnianie lokalnych ekosystemów gospodarki ekologicznej
  • wzmacnianie trwałych sieci biznesowych
  • wdrażanie celów zrównoważonego rozwoju ONZ oraz Porozumienia paryskiego.

Kapitech jako partner wydarzenia zorganizuje dwugodzinny warsztat/laboratorium Warsaw Climate Lab, który rozwijany jest w ramach projektu EO ClimLab. W trakcie warszawskiego laboratorium zapoznamy uczestników z potencjałem danych satelitarnych, które mają istotną wartość dla rozwiązywania wyzwań wynikających ze zmian klimatycznych.

Event podzielony został na dwie części: panel dyskusyjny podejmujący tematykę zmian klimatu oraz Ceremonia wręczenia Nagrody Klimatycznej Climate Champion Awards. Każdy SME, który stosuje rozwiązania lub też prowadzi projekty podejmujące tematykę wykorzystania danych obserwacji ziemi, danych klimatycznych zarejestruje się na Climate Champion Awards i zaprezentuje najciekawsze rozwiązania weźmie udział konkursie.

Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w postaci wyjazdu na konferencję COP23 w Bonn. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji. Dla każdego wydarzenia jest odrębna rejestracja. Można uczestniczyć w obu lub tylko w jednym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich entuzjastów powyższej tematyki, przedsiębiorców i „eko-ciekawskich”, aby przyłączyć się do otwartego panelu dyskusyjnego z lokalnymi liderami, działaczami, twórcami polityki, naukowcami i przedsiębiorcami.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem