Eco5tech – spółka z sektora PropTech zmierza na mały parkiet

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Eco5tech – spółka z sektora PropTech zmierza na mały parkiet

Udostępnij:

Eco5tech SA, spółka zajmująca się projektowaniem w sektorze budownictwa i implementacją projektowo-wykonawczą rozwiązań w zakresie PropTechu, ma zamiar zadebiutować na rynku NewConnect na przełomie drugiego i trzeciego kwartału bieżącego roku. Spółka zamierza zrealizować m.in. projekty mające zrewolucjonizować zarządzanie budynkiem w dobie pandemii.

– Przeanalizowaliśmy wiele ścieżek dalszego rozwoju Eco5tech. Naszym zdaniem rozwój przez giełdę zapewni Spółce najefektywniejszy wzrost. Jesteśmy bezpośrednio przed złożeniem dokumentu informacyjnego do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Oceniamy, że to dobry moment na przyspieszenie rozwoju i debiut na NewConnect. Widzimy zapotrzebowanie na tego typu usługi. Zgodnie z naszymi założeniami akcje Eco5tech będą notowane na Newconnect pod koniec drugiego kwartału lub na początku trzeciego – powiedziałaAlicja Gackowska, prezes zarządu Eco5tech.

Eco5tech zajmuje się projektowaniem w sektorze budownictwa i implementacją projektowo-wykonawczą innowacyjnych rozwiązań PropTech. Do projektowania w sektorze budownictwa podchodzi w niekonwencjonalny sposób, wdrażając innowacje do dotychczas tradycyjnego modelu projektowego.

Obszar PropTechu stanowi część cyfrowej transformacji w sektorze nieruchomości, która bierze pod uwagę zarówno zmiany technologiczne, jak i mentalne w branży oraz zachowania konsumentów. Gałąź nowych technologii związanych z branżą infrastrukturalną rozwija się niezwykle dynamicznie, o czym mogą świadczyć rosnące z roku na rok nakłady na cyfryzację nieruchomości. Rozwiązania z tego obszaru mogą koncentrować się m.in. na sprawnym przetwarzaniu informacji o budynku, przemieszczaniu się personelu i klientów, zautomatyzowniu obsługi recepcyjnej albo zarządzaniu parkingiem.

Korzyści z zastosowania rozwiązań PropTech, odczuwają zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Zaletami są m.in. poprawa samopoczucia oraz efektywności pracowników, np. dzięki inteligentnym zintegrowanym systemom do zarządzania instalacjami. Zastosowane rozwiązania mogą również wspierać optymalizację kosztów zużycia energii i mediów.

– Najkrócej mówiąc, PropTech to technologia nieruchomości, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w branży budowlanej oraz rynku nieruchomości. Działania Eco5tech wpisują się w ten nurt. Na każdym etapie pracy dążymy do optymalizacji procesów z wykorzystaniem nowych technologii. Innowacyjne  rozwiązania i modele biznesowe, na których pracujemy, umożliwiają  efektywne zarządzanie budynkami, optymalizacje kosztowe oraz zwiększają bezpieczeństwo i satysfakcję najemcy. Ze względu na zastosowanie energooszczędnych technologii, nasze działania przekładają się także w pozytywny sposób na ochronę środowiska – mówi Alicja Gackowska, prezes zarządu Eco5tech.

Pandemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia dodatkowo przyspieszyły tempo rozwoju tego nurtu. Na rynku nieruchomości, a także wśród przedsiębiorców oraz instytucji publicznych widoczne jest większe zainteresowanie i motywacja do wdrożenia systemów bezpieczeństwa, które ograniczają rozprzestrzenianie się wirusów w obiektach.

– Obecnie rozwijane nowe projekty Eco5tech dotyczą energooszczędności i inteligentnego zarządzania budynkiem w dobie pandemii. Są skierowane do klientów publicznych i prywatnych. Pierwszy z nich daje narzędzia do kontroli zużycia energii w domach, zakładach produkcyjnych, obiektach użyteczności publicznej. Drugi to system do zarządzania budynkiem w dobie pandemii, z uwzględnieniem dezynfekcji, wymiany powietrza, optymalizacji poruszania się po obiekcie głównych użytkowników i gości. Chcemy dostarczyć zintegrowane narzędzie dostępne poprzez aplikację. System będzie badał aktualne zagrożenie i uruchamiał alerty – zakończyła Alicja Gackowska, prezes zarządu Eco5tech.

Z pierwszego w Polsce „Raportu PropTech 2018” wynika, że aż 91 proc. agencji nieruchomości w Polsce uważa, że nowe technologie, takie jak aplikacje mobilne czy sztuczna inteligencja zaadaptowana na potrzeby nowoczesnych budynków, są motorem napędowym branży. Według raportów analitycznych globalny rynek ProPtech wart jest obecnie ponad 20 mld USD.