eDO App i TransactionLink współpracują w procesie weryfikacji tożsamości

Dodane: 09.08.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Dzięki eDO App aplikacji stworzonej przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, TransactionLink umożliwia swoim klientom potwierdzenie tożsamości również poprzez dowody osobiste z warstwą elektroniczną.
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i firma TransactionLink zdecydowały o podjęciu współpracy w zakresie nowoczesnych rozwiązań związanych z weryfikacją tożsamości. Aplikacja eDO App, która jako pierwsza na rynku dała możliwość powszechnego wykorzystywania warstwy elektronicznej e-dowodu w sposób zdalny, od dziś jest dostępna na platformie stworzonej przez polski startup określany „fabryką fintechów”.

TransactionLink – startup inkubowany przez GPW Tech S.A – tworzy system operacyjny dla fintechów w Polsce, aby rodzime firmy mogły jednocześnie korzystać z całej gamy branżowych rozwiązań – od wideoweryfikacji, skanowania dowodów, przez pobieranie danych z banków, przetwarzanie tych danych i przygotowanie tzw. credit scoringu, aż po przeróżne funkcjonalności typu windykacja as-a-service. Dzięki współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych od teraz firma oferuje wszystkie dostępne metody weryfikacji tożsamości.

E-dowody posiada już około 6 milionów Polaków. eDO App jako pierwsza na rynku dała możliwość powszechnego wykorzystywania warstwy elektronicznej e-dowodu w sposób zdalny. Z aplikacji korzysta już ponad 750 tysięcy użytkowników – można ją pobrać ze sklepów Google Play, App Store, App Gallery na smartfony z anteną NFC i systemami Android (od wersji 6.0) oraz iOS (od wersji 13.2 dla iPhone’a 7 i nowszych).

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem