Edukacyjne gry dla dzieci Duckie Deck Collection – teraz dostępne także na Windows Phone i Windows 8

Dodane: 12.11.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Już ponad 8 milionów dzieci ze 180 krajów na całym świecie grało w gry Duckie Deck. Po premierze aplikacji na systemy Android i iOS przyszedł czas na Windows Phone 8 i Windows 8 – obecnie najszybciej rozwijające się systemy operacyjne.

Już ponad 8 milionów dzieci ze 180 krajów na całym świecie grało w gry Duckie Deck. Po premierze aplikacji na systemy Android i iOS przyszedł czas na Windows Phone 8 i Windows 8 – obecnie najszybciej rozwijające się systemy operacyjne.

Duckie Deck, został założony w 2012 roku w Krakowie. Twórcy nie są jednak nowicjuszami w edukowaniu najmłodszych użytkowników Internetu. Na swoim koncie mają prawie tysiąc edukacyjnych zabaw oraz dziesiątki serwisów internetowych dla dzieci. Duckie Deck od samego początku został zaprojektowany jako marka działająca na wielu rynkach jednocześnie. Gry tworzone są w sposób na tyle uniwersalny, że wzbudzają uśmiech na twarzach dzieci na całym świecie. Dziś projekt spotyka się ze sporym uznaniem rodziców, nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz terapeutów dzieci autystycznych.

Gry Duckie Deck Collection solidnie wspomagają rodziców w edukacji dzieci wykorzystując proste mechanizmy edutainment’u (nauki poprzez zabawę). Twórcy stawiają na przekazywanie wartości ważnych dla każdego człowieka. Mówią o dzieleniu się z innymi, szacunku, tolerancji, segregacji śmieci czy myciu zębów.

W 2011 roku, aż 10% dwulatków korzystało z urządzeń mobilnych. Dostrzegliśmy ogromną potrzebę tworzenia aplikacji, które są dostosowane do młodego wieku odbiorcy. Dzisiaj z urządzeń mobilnych korzysta już 38% dwulatków (wg Common Sense Media). W 2015 będzie to 75-85%. Tworzeniem gier edukacyjnych zajmujemy się od 2006 roku, lata testów pozwoliły nam wypracować własną metodykę tworzenia edukacyjnych treści dla najmłodszych. Podstawy zostały opracowane przy współpracy z psychologami dziecęcymi, rodzicami i setkami tysięcy dzieci, które każdego dnia używają naszych produktów. Plany na najbliższe miesiące to bardzo intensywna praca nad kolejnymi produktami oraz wejście na kolejne platformy mobilne. – mówi Marek Przystaś z Duckie Deck.

Gry edukacyjne z kolekcji Duckie Deck skierowane są do najmłodszych (1.5 – 5 lat), ich podstawy zostały opracowane wg autorskiej metodyki tworzenia zabaw interaktywnych dla najmłodszych. Twórcy Duckie Deck skupili się na stworzeniu narzędzia, które w intuicyjny sposób rozwija kreatywność oraz uczy dzieci pozytywnych postaw i zdrowych nawyków – czyli wszystkiego tego, co kilkulatek wiedzieć powinien.

Głównym celem gier jest uczenie poprzez wywoływanie uśmiechów – feeria kolorów, przyjemna dla ucha ścieżka dźwiękowa i prostota użytkowania sprawia, że dzieci nie rozpraszają się i chętnie poznają nowe rzeczy – a co ważniejsze, mogą grać i uczyć się samodzielnie, teraz także na Windows Phone 8 czy Windows 8.

Stworzenie aplikacji na systemy operacyjne Windows było dla twórców Duckie Deck naturalnym krokiem. Szybki rozwój tych platform sprawił, że aby móc zapewnić pełną dostępność gier dla jak największej liczbie dzieci należało stworzyć kolejne odsłony mobilne Duckie Deck.

Rozwój aplikacji Duckie Deck obserwowałem od dłuższego czasu – to idealny przykład świetnego produktu „made in Poland” – dobrze przemyślanego, trafnie adresującego realne potrzeby, a także wykonanego z ogromną dbałością o szczegóły. Wspólnie z moim trzyletnim synem Wiktorem cieszymy się, że Duckie Deck Colletion dołącza dzisiaj do aplikacji dostępnych na platformę Windows 8 oraz Windows Phone – powiedział Krzysztof Folek, Startups & New Business Ventures Manager w Microsoft Polska.

Aplikacje na Windows Phone 8 i Windows 8 stworzone zostały przy ścisłej współpracy zespołu Duckie Deck, Whalla Labs specjalizującego się w tworzeniu aplikacji na Windows Phone i Windows 8.

Duckie Deck Collection na Windows Phone i Windows 8 było najprzyjemniejszą, ale też jedną z trudniejszych aplikacji, którą do tej pory realizowaliśmy. Pomimo, że gra jest skierowana dla maluchów dorośli również mogą się dobrze przy niej bawić, co było widać po atmosferze w naszym biurze – mówi Piotr Biegun z Whalla Labs.

Efekt współpracy zespołów można sprawdzić pobierając bezpłatnie Duckie Deck na Windows Phone 8 czy aplikację na Windows 8 w bezpłatnej tygodniowej wersji próbnej.

źródło: informacja prasowa