Edutech Multiverse zgarnia 44 mln dolarów. Wśród założycieli startupu syn byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira

edutech multiverse zgarnia 44 mln dolarow wsrod zalozycieli startupu syn bylego premiera wielkiej brytanii tonyego blaira
Udostępnij:
Edutech Multiverse, który zajmuje się znajdowaniem nowych metod przyuczania do zawodu właśnie zgarnął 44 mln dolarów w serii B oraz ogłosił rebranding (wcześniejsza nazwa to WhiteHat). Jednym z założycieli startupu jest Euan Blair, syn byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira.

Firma nadal będzie się rozwijać w całej Wielkiej Brytanii, a jej plany to stworzenie dwustu miejsc pracy w 2021 roku. Jednocześnie pozyskany kapitał zostanie wykorzystany na ekspansję do USA. Jeszcze w tym miesiącu startup otworzy swoją działalność w Nowym Jorku. Inwestycja była prowadzona przez General Catalyst, z udziałem Google Ventures, Audacious Ventures, Latitude i SemperVirens. Jeremy Duggan został prezesem i członkiem zarządu Multiverse.

– Dołączyłem do Multiverse, ponieważ prawdziwa radość z budowania udanego biznesu wynika z przekształcenia kariery osób, których zatrudniasz poprzez konsekwentny rozwój i inspirującą kulturę. W Multiverse naszym celem jest nie tylko to zrobić, ale także pomóc tysiącom utalentowanych ludzi w profesjonalnej transformacji ich życia, a tym samym pomóc przekształcić firmy naszych klientów. Bardziej niż jakakolwiek inna firma technologiczna dzisiaj, Multiverse napędza niesamowity wzrost i skalę, ale w sposób, który zapewnia również prawdziwą wartość dla społeczeństwa, tworząc wspaniałe możliwości dla nowego i zróżnicowanego pokolenia – powiedział, cytowany przez serwis uktech.news, Jeremy Duggan, prezes i członek zarządu Multiverse.

Multiverse zamiast studiów

Platforma, którą stworzył startup dopasowuje potencjalnego kandydata dla pracodawcy na podstawie talentu i potencjału, a nie tylko wykształcenia. Następnie łączy kandydata z konkretną firmą i przeprowadza jego szkolenie i coaching pod kątem konkretnego stanowiska. W Europie Multiverse ma ponad 300 klientów, w tym Facebook, Morgan Stanley, KPMG, Fujitsu, Citi i Microsoft. 

Ideą Multiverse jest stworzenie możliwości dla tych osób, które nie mają żadnego wyższego wykształcenia. Dzięki rozwiązaniu startupu absolwenci szkół średnich otrzymują możliwość zdobycia zawodu w zupełnie inny sposób, niż tradycyjna ścieżka edukacyjna, czyli poprzez studia. Osoba korzystająca z ich programu uczy się konkretnego zawodu.

– Zbyt długo istniało przekonanie, że uniwersytet, uzupełniony sporadycznym szkoleniem korporacyjnym, jest jedyną drogą do sukcesu. Model ten jest zasadniczo zepsuty – zbyt często nie daje ludziom potrzebnych umiejętności i nie nie jest sprawiedliwy. Istnieje wiele różnych sposobów na sukces, a my umożliwiamy ludziom z różnych społeczności dostęp do najlepszych możliwości poprzez przygotowanie zawodowe – powiedział Euan Blair, założyciel i dyrektor generalny Multiverse.