Edutech Multiverse zgarnia 44 mln dolarów. Wśród założycieli startupu syn byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony’ego Blaira

Dodane: 27.01.2021

Marta Wujek

Udostępnij:

Edutech Multiverse, który zajmuje się znajdowaniem nowych metod przyuczania do zawodu właśnie zgarnął 44 mln dolarów w serii B oraz ogłosił rebranding (wcześniejsza nazwa to WhiteHat). Jednym z założycieli startupu jest Euan Blair, syn byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony’ego Blaira.
Firma nadal będzie się rozwijać w całej Wielkiej Brytanii, a jej plany to stworzenie dwustu miejsc pracy w 2021 roku. Jednocześnie pozyskany kapitał zostanie wykorzystany na ekspansję do USA. Jeszcze w tym miesiącu startup otworzy swoją działalność w Nowym Jorku. Inwestycja była prowadzona przez General Catalyst, z udziałem Google Ventures, Audacious Ventures, Latitude i SemperVirens. Jeremy Duggan został prezesem i członkiem zarządu Multiverse.

– Dołączyłem do Multiverse, ponieważ prawdziwa radość z budowania udanego biznesu wynika z przekształcenia kariery osób, których zatrudniasz poprzez konsekwentny rozwój i inspirującą kulturę. W Multiverse naszym celem jest nie tylko to zrobić, ale także pomóc tysiącom utalentowanych ludzi w profesjonalnej transformacji ich życia, a tym samym pomóc przekształcić firmy naszych klientów. Bardziej niż jakakolwiek inna firma technologiczna dzisiaj, Multiverse napędza niesamowity wzrost i skalę, ale w sposób, który zapewnia również prawdziwą wartość dla społeczeństwa, tworząc wspaniałe możliwości dla nowego i zróżnicowanego pokolenia – powiedział, cytowany przez serwis uktech.news, Jeremy Duggan, prezes i członek zarządu Multiverse.

Multiverse zamiast studiów

Platforma, którą stworzył startup dopasowuje potencjalnego kandydata dla pracodawcy na podstawie talentu i potencjału, a nie tylko wykształcenia. Następnie łączy kandydata z konkretną firmą i przeprowadza jego szkolenie i coaching pod kątem konkretnego stanowiska. W Europie Multiverse ma ponad 300 klientów, w tym Facebook, Morgan Stanley, KPMG, Fujitsu, Citi i Microsoft. 

Ideą Multiverse jest stworzenie możliwości dla tych osób, które nie mają żadnego wyższego wykształcenia. Dzięki rozwiązaniu startupu absolwenci szkół średnich otrzymują możliwość zdobycia zawodu w zupełnie inny sposób, niż tradycyjna ścieżka edukacyjna, czyli poprzez studia. Osoba korzystająca z ich programu uczy się konkretnego zawodu.

– Zbyt długo istniało przekonanie, że uniwersytet, uzupełniony sporadycznym szkoleniem korporacyjnym, jest jedyną drogą do sukcesu. Model ten jest zasadniczo zepsuty – zbyt często nie daje ludziom potrzebnych umiejętności i nie nie jest sprawiedliwy. Istnieje wiele różnych sposobów na sukces, a my umożliwiamy ludziom z różnych społeczności dostęp do najlepszych możliwości poprzez przygotowanie zawodowe – powiedział Euan Blair, założyciel i dyrektor generalny Multiverse.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem