Edytor grafiki Sketch pozyskał 20 mln dolarów dofinansowania od firmy Benchmark

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Edytor grafiki Sketch pozyskał 20 mln dolarów dofinansowania od firmy Benchmark

Udostępnij:

Dzięki nowemu dofinansowaniu w wysokości 20 mln dolarów, Sketch chce wprowadzić nowe aktualizacje, które usprawnią pracę projektantów graficznych na całym świecie.  

Założony w 2011 roku Sketch, czyli komercyjny edytor grafiki wektorowej przeznaczony na komputery firmy Apple i system MacOS, otrzymał dofinansowanie od firmy Benchmark w Rundzie A.

W ciągu tych ośmiu lat, które Sketch istnieje na rynku, firma niewątpliwie przeszła wiele kluczowych zmian, które usprawniły pracę projektantów graficznych na całym świecie. Teraz dzięki nowemu dofinansowaniu, Sketch już planuje kilka dużych aktualizacji, które zostaną oficjalnie wdrożone tego lata.

Jedną z większych zmian, które planuje wprowadzić firma, jest nowa opcja pracy zespołowej za pomocą narzędzia o nazwie Sketch for Teams. Dzięki temu, wszystkie projekty będą mogły być zapisywane w specjalnej chmurze, do której dostęp będzie miało kilka osób. To zaś umożliwi tworzenie adnotacji oraz komentarzy, które będą widoczne dla każdego i w czasie rzeczywistym.

Sketch chce również wprowadzić swoje narzędzia do przeglądarki, aby użytkownicy mogli renderować cały dokument, dodawać obsługę przez programistę i umożliwiać mu edycję, bez konieczności wychodzenia z przeglądarki.