EEC Magenta inwestuje w Przemysł 4.0

Dodane: 01.08.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

EEC Magenta, największy w Polsce fundusz corporate venture capital, inwestuje w Reliability Solutions.  Krakowska firma pozyska łącznie 3 mln euro. Pieniądze przeznaczy na rozwój technologii dla Przemysłu 4.0 i ekspansję na rynki zagraniczne.
Reliability Solutions powstało poprzez wydzielenie z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Firma zajmuje się analizami predykcyjnymi, które pozwalają nowoczesnemu przemysłowi przewidzieć awarie urządzeń, badają różne scenariusze radzenia sobie z problemami i sugerują najkorzystniejsze rozwiązania. W ten sposób pozwalają optymalizować całe procesy.

– Stworzony przez nas potężny silnik analityczny, oparty na technologii sztucznej inteligencji, automatycznie przetwarza ogromne ilości danych i tworzy zaawansowane modele predykcyjne. Wykorzystuje do tego różnorodne algorytmy, takie jak losowe lasy, XGBoost i głębokie sieci neuronowe. Dzięki temu potrafimy przewidywać zdarzenia, co dla naszych klientów oznacza skrócenie czasu wdrożeń i zapewnienie skalowalności stosowanych rozwiązań – wyjaśnia Matusz Marzec, prezes Reliability Solutions.

Inwestycja w Reliability Solutions to pierwsza transakcja EEC Magenta. Powołał go EEC Ventures przy udziale TAURON Polska Energia, PFR Ventures i NCBR, w ramach programu PFR NCBR CVC.

– To modelowy przykład inwestycji, jakie EEC Magenta zamierza realizować na rynku. Reliability Solutions otrzymuje wsparcie finansowe przy współudziale EEC Magenta i holenderskiego funduszu CVC Icos Capital. Jednocześnie spółka korzysta na współpracy operacyjnej z Grupą TAURON przy testowaniu rozwiązań – wyjaśnia Michał Rumiński, partner zarządzający EEC Ventures. I zapowiada kolejne inwestycje. – EEC Magenta będzie aktywnie wzmacniać tempo rozwoju polskich firm technologicznych i ich ekspansję na rynki zagraniczne – mówi.

Po udanych projektach pilotażowych i pełnych wdrożeniach w Europie Środkowej, otrzymane fundusze Reliability Solutions wykorzysta właśnie na rozwój i ekspansję w krajach Europy Zachodniej. – Jesteśmy zainteresowani zwłaszcza rynkiem niemieckim i holenderskim, gdzie świadomość wykorzystania modeli predykcyjnych w biznesie jest bardzo wysoka – mówi Mateusz Marzec z Reliability Solutions.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem