eGabinet zamyka drugą rundę finansowania: 2,4 mln złotych od aniołów biznesu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

eGabinet zamyka drugą rundę finansowania: 2,4 mln złotych od aniołów biznesu

Udostępnij:

Spółka eGabinet w grudniu zamknęła swoją drugą rundę finansowania. Pozyskane od aniołów biznesu 2,4 miliona złotych zostaną wykorzystane na rozszerzenie funkcjonalności platformy, wzmocnienie obecności na polskim rynku oraz przygotowanie do ekspansji zagranicznej. Startup opracował oprogramowanie do zarządzania placówkami medycznymi.

Odpowiedź na bolączkę wielu medyków?

Mimo spowolnienia w branży inwestycyjnej w 2023 roku, startupowi udało się pozyskać w grudniu drugą rundę finansowania, tym razem w całości pochodzącą od aniołów biznesu. Pozyskany kapitał, w kwocie 2,4 miliona złotych, zostanie przeznaczony na poszerzenie funkcjonalności platformy o szereg nowych usług, takich jak m.in. wspomniany moduł finansowo-księgowy. Do tego, zespół eGabinet planuje wzmocnić swoją obecność na polskim rynku i zacząć stawiać pierwsze kroki w kierunku ekspansji zagranicznej, na sąsiadujące z naszym krajem rynki.

– Obserwując codzienne realia środowiska medycznego, często dostrzegaliśmy wyzwania, przed którymi stają lekarze i właściciele placówek, szczególnie te związane z oprogramowaniem do zarządzania ich działalnością. Właśnie dlatego, tworząc eGabinet, skupiliśmy się na stworzeniu systemu prostego i intuicyjnego w obsłudze. Naszym głównym celem było stworzenie narzędzia, które nie tylko ułatwi zarządzanie kliniką, ale również zoptymalizuje i uprości codzienne zadania pracowników – wyjaśnia Piotr Strychalski, CEO eGabinet.

Informacje zwrotne od klienta, e-recepta dla pacjenta

Wykorzystujący technologię chmurową system eGabinet oferuje dostęp do danych dotyczących placówki, jak i dokumentacji pacjenta z dowolnego urządzenia. System przychodni automatyzuje dobór sal oraz niezbędnych do badania narzędzi. Dodatkowo eGabinet dostarczy e-skierowania, e-zwolnienia czy e-recepty do pacjenta w 14 sekund od ich wystawienia, jednocześnie generując lekarzowi szereg podpowiedzi w trakcie ich wypisywania, związanych z zalecaną ilością opakowań czy samym dawkowaniem.

– Będąc cały czas w kontakcie z naszymi klientami zbierając od nich informacje zwrotne, chcemy się rozwijać poszerzając eGabinet o kolejne funkcjonalności. Jedną z najczęściej wspomnianych potrzeb był moduł finansowo-księgowy, który pozwoliłby sprawnie zarządzać płynnością finansową oraz obszarem księgowym w placówkach medycznych. I właśnie taki moduł do naszego oprogramowania zamierzamy wprowadzić już w lutym – podkreśla Piotr Strychalski.

Diagnoza: potrzebny software do zarządzania placówkami medycznymi

– eGabinet porusza się na dynamicznie rozwijającym się rynku oprogramowania do zarządzania placówkami medycznymi. Zgodnie z raportem firmy Data Bridge Market Research , już w 2021 roku wyceniany on był na 6,8 miliarda dolarów z prognozowaną wartością w 2029 roku sięgającą 13,85 miliarda dolarów. Jednocześnie skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) szacowany jest na 9,3%, co pokazuje naprawdę szeroką perspektywę i liczne możliwości. Wspomniany rynek, w połączeniu z imponującym rozwojem spółki w ostatnich dwóch latach, pozwolił zespołowi pozyskać wysoką rundę finansowania, mimo ogólnego spowolnienia inwestycji w naszym kraju – komentuje Adam Jerusalimcew z Netrix Ventures.

Fundusz Netrix Ventures, czyli fundusz operacyjny BGK, był pierwszym inwestorem spółki. Pozyskany od niego w 2020 roku kapitał pozwolił eGabinet stworzyć platformę oraz wprowadzić ją na rynek i pozyskać klientów. Od tego czasu polski startup rozszerzył swoją funkcjonalność, a w przeciągu ostatnich 12 miesięcy podwoił liczbę lekarzy korzystających z ich oprogramowania.

Zdjęcie: Piotr Strychalski, CEO eGabinet.

Czytaj także: