EGZOTech najszybciej rozwijającą się firmą w Europie Środkowej w dziedzinie Healthcare & Life Sciences

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

EGZOTech najszybciej rozwijającą się firmą w Europie Środkowej w dziedzinie Healthcare & Life Sciences

Udostępnij:

EGZOTech oficjalnie staje się najszybciej rozwijającą się firmą w Europie Środkowej w dziedzinie Healthcare & Life Sciences, drugą najszybciej rozwijającą się firmą w Polsce, piątą najszybciej rozwijającą się firmą w Europie Środkowej (spośród 18 krajów) w Deloitte Technology Fast 50 Central Europe.
Firma w ciągu ostatnich czterech lat (2016-2019) osiągnęła 2932% wzrost przychodów. EGZOTech zdobył również specjalną nagrodę Impact Stars za wyraźny wymiar etyczny w sercu naszego modelu biznesowego.

Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

Deloitte Technology Fast 50 w Europie Środkowej to program, który wyróżnia i przedstawia szybko rozwijające się firmy technologiczne w regionie. Program, który trwa już 21. rok, plasuje 50 najszybciej rozwijających się publicznych lub prywatnych firm technologicznych. Zdobywcy nagrody Technology Fast 50 w 2020 r. Są określani na podstawie wzrostu przychodów w ciągu czterech lat (2016-2019).

Firma EGZOTech została założona w marcu 2013 r. Przez dr Michała Mikulskiego, inżyniera biomedycznego, który przygotowywał doktorat na Politechnice Śląskiej. W wyniku jego badań doktoranckich robot neurorehabilitacyjny Luna EMG pojawił się na rynku w 2015 r. Z aprobatą CE i pierwszym zakupem od klientów w 2016 r. Jest to zaawansowany system robotyczny, który ma pomagać pacjentom ze znacznymi niedowładami neurologicznym oraz  pacjentom ortopedycznym w rehabilitacji kończyn górnych i dolnych. Do końca 2019 roku zainstalowano ponad 120 robotów w ponad 20 krajach na całym świecie. Mając silny i utalentowany zespół badawczo-rozwojowy, EGZOTech stale rozwija robota Luna EMG, a także opracowuje nowe urządzenia i technologie, aby wzmocnić fizjoterapeutów i pomóc pacjentom w osiągnięciu lepszej jakości życia dzięki doskonałej automatycznej neurorehabilitacji.

CEO na liście 30 poniżej 30 lat w nauce i służbie zdrowia na świecie

– Nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasz wspaniały zespół – nasi EGZOWarriors, którzy poświęcają swoje życie, umiejętności i pasje, aby nasze produkty były wspaniałe, nasi klienci byli zadowoleni, a nasi pacjenci – wracali do zdrowia szybciej niż kiedykolwiek. Chcielibyśmy bardzo podziękować naszym fantastycznym klientom i dystrybutorom w ponad 20 krajach na całym świecie, którzy zaufali EGZOTech, LunaEMG i StellaBIO i wdrożyli nasze produkty do swojego codziennego życia – powiedział założyciel i CEO EGZOTech dr Michael Mikulski.

Wśród innych godnych uwagi wyróżnień, dr Michał Mikulski znalazł się na liście Forbes rankingu 30 poniżej 30 lat w nauce i służbie zdrowia na świecie, a także jako innowator społeczny i innowator do lat 35 w Polsce przyznany przez MIT Technology Review. EGZOTech jako firma zdobyła wiele nagród i wyróżnień: Worldwide Winner Reddot Award za projekt Luna EMG, TOP8 Startup Worldwide od Google for Entrepreneurs, oraz wiele innych.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem