Eilla pozyskała 1,5 mln dolarów, by pomóc inwestorom w podejmowaniu decyzji

Dodane:

Eryk Hałas Eryk Hałas

Eilla pozyskała 1,5 mln dolarów, by pomóc inwestorom w podejmowaniu decyzji

Udostępnij:

Startup Eilla pozyskał kwotę w wysokości 1,5 miliona dolarów w rundzie seed od Eleven Ventures. Dzięki pozyskanym środkom, firma będzie mogła wesprzeć inwestorów w tworzeniu dokumentów oraz analizach (w tym finansowych). System opracowany przez Eillę ma zrewolucjonizować rynek inwestycyjny.

Runda była finansowana przez Eleven Ventures, a ponadto wspierana przez Fuel Ventures. Ważną rolę tutaj odegrała dodatkowa inwestycja Marka Pearsona, właściciela FV. 

– Codzienna praca specjalistów ds. fuzji i przejęć, VC i PE nie zmieniła się zbytnio w ciągu ostatnich 30 lat, zdominowana przez wiele ręcznego wyszukiwania i analizy danych, a także przyziemne tworzenie dokumentów. Platforma generatywnej sztucznej inteligencji Eilli to całkowity przełom, który umożliwi nadludzką produktywność – powiedział Svetozar Georgiev, General Partner w Eleven Venture.

Technologia Eilli bazuje na generatywnej sztucznej inteligencji. Pomaga prywatnym spółkom oraz specjalistom ds. fuzji i przejęć w maksymalizowaniu zysków. Automatyzuje procesy, opracowywuje oraz weryfikuje dokumenty. Platforma AI potrafi analizować dużą ilość informacji z różnych źródeł w krótkim czasie.

Zapotrzebowanie na AI 

Możliwości, jakie stwarza rozwój AI, są pożądane przez inwestorów, a także doradców. Dzięki nim, eksperci łatwo podejmują decyzje związane z inwestycjami. Do tej pory, z technologii opracowanej przez Eillę korzystali przedstawiciele ponad 50 banków, które zajmowały się przejęciami oraz fuzjami, a także fundusze VC i PE. 

– Najważniejsze jest to, że ekspertom finansowym płaci się za myślenie, a nie marnowanie czasu na przyziemne zadania. Jednak ilość czasu i wysiłku, jaką wymaga np. nakreślenie firm w określonej branży, może szybko wzrosnąć. Rozwiązujemy ten problem, analizując wszystkie istotne informacje, a następnie dostarczając raport w odpowiednim formacie dla naszych klientów – powiedział Nikoli Lazarov, dyrektor generalny Eilla AI.

Zobacz także

Maciej Jarząb tworzy venture builder. Chce zainwestować w 50 startupów

Flashpoint i inwestor Roman Ivaniuk zainwestują w europejskie spółki na etapie wzrostu