Zgłoś swój startup do EIT Food Innovation Prizes i wygraj do 25 000 EUR! Nabór trwa do 10 maja

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Zgłoś swój startup do EIT Food Innovation Prizes i wygraj do 25 000 EUR! Nabór trwa do 10 maja

Udostępnij:

Masz startup z branży rolno-spożywczej na wczesnym etapie rozwoju? Posiadasz innowacyjny produkt lub usługę, które mogą przekształcić sektor rolno-spożywczy? Aplikuj o udział w programie Innovation Prizes i otrzymaj nawet do 25 000 EUR!

EIT Food (Europejski Instytut Innowacji i Technologii, oddział Food) to część europejskich ram Wspólnoty Wiedzy i Innowacji działających w całej Europie na rzecz podniesienia poziomu innowacyjności w sektorze rolno-spożywczym. Misją EIT Food jest znalezienie innowacyjnych rozwiązań istotnych problemów związanych z żywnością oraz przekształcenie europejskiego systemu rolno-spożywczego w zdrowszy, bardziej zrównoważony i godny zaufania. Tak, aby był lepszy dla konsumentów i planety.

Jednym z programów EIT Food wspierających rozwój innowacyjnych produktów i usług jest konkurs Innovation Prizes, w którym nagradzani są przedsiębiorcy i startupy na wczesnym etapie rozwoju. Wspieranie rozwoju nowych produktów i usług, które mogą pomóc w przekształceniu.

Wybrane startupy będą miały szansę rywalizować w polskim finale i wygrać 1000 €, 3000 € lub 5000 €. Oprócz nagród pieniężnych uczestniczące startupy będą mogły skorzystać z wysokiej jakości treningów oraz naszej społeczności mentorów, inwestorów i ekspertów branżowych.

Innovation Prizes zakończą się Wielkim Finałem, podczas którego zdobywcy 1. nagrody ze wszystkich 17 krajów, biorących udział w programie, będą walczyć o trzy nagrody główne: 10 000 EUR i 15 000 EUR oraz 25 000 EUR.

Więcej informacji na temat konkursu, kwalifikujących się krajów i regionów oraz formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie https://bit.ly/385V9oN

Termin składania wniosków dla wszystkich krajów upływa 10 maja 2020 r.

Potrzebujesz pomocy w testowaniu swojego innowacyjnego rozwiązania dla rolnictwa? Zaaplikuj do Test Farms i zweryfikuj swój produkt z rolnikiem!

Kolejnym z programów EIT Food wspierających rozwój innowacyjnych produktów i usług jest właśnie program Test Farms, który wspiera rolnicze startupy poszukujące środków na testy swoich rozwiązań.

Do 24 maja można zgłosić swój rolniczy startup do program EIT Food Test Farms, aby otrzymać środki na testowanie swojego rozwiązania! Program oferuje przedsiębiorcom możliwość weryfikacji innwacyjnych produktów lub usług usprawniających rolnictwo z ich odbiorcami – rolnikami lub gospodarstwami testowymi.

Korzyści programu Test Farms:

  • Możliwość przeprowadzenia pilotażu z profesjonalnymi rolnikami w realistycznych warunkach w Hiszpanii, Portugalii lub Bułgarii
  • Przetestowanie funkcjonalności i zapotrzebowania na rozwiązanie.
  • Promocja i potencjalna komercjalizacja rozwiązania dpodczas Dnia Demo zorganizowanego w gospodarstwie testowym.
  • Dostęp do sieci kontaktów EIT Food – ponad 50 partnerów i liderów rynku rolno-spożywczego.
  • Budżet 3000 EUR na wsparcie fazy podróży i testów.

Aplikować można do 24.05.2020 na stronie https://www.f6s.com/testfarms/about

 

Publikacja powstała we współpracy z EIT Food