EIT InnoEnergy wydłuża termin składania wniosków w PowerUp! Challenge

Dodane: 05.03.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

EIT InnoEnergy wydłużył termin składania wniosków w konkursie PowerUp! Challenge do 10 marca. Firma poszukuje najlepszych startupów, scaleupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej, które zyskają szanse na inwestycje wartości milionów euro. Zwycięskie przedsiębiorstwa, poza dostępem do finansowania, otrzymają profesjonalne wsparcie w zakresie rozwoju produktów, ich komercjalizacji oraz ekspansji na rynki zagraniczne.
Ze względu na duże zainteresowanie przedsiębiorców w całej Europie Środkowo-Wschodniej EIT InnoEnergy wydłuża do 10 marca termin składania wniosków w PowerUp! Challenge. Program PowerUp! Challenge to szansa dla firm z Europy Środkowo-Wschodniej, które potrzebują zarówno inwestycji finansowej, jak i wsparcia biznesowego. Konkurs jest otwarty dla przedsiębiorstw na każdym etapie rozwoju.

– Nie ma znaczenia, czy masz tylko innowacyjny pomysł, szukasz kolejnych klientów, czy planujesz ekspansję rynkową. W centrum naszego zainteresowania są projekty związane z magazynowaniem energii, dekarbonizacją przemysłu i zrównoważonym rozwojem miast, ale zapraszamy też wszystkich posiadających niekonwencjonalne pomysły technologiczne – mówi Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy Central Europe.

Startupy, które zgłoszą się do PowerUp! Challenge, wezmą także udział w rywalizacji o tytuł polskiego Startupu Roku. Ci, którzy pomyślnie przejdą proces aplikacji, zostaną zaproszeni na 2-dniowy Business Bootcamps®, w czasie którego odbędzie się seria warsztatów i sesji coachingowych dla uczestników. Zwycięzcy konkursów krajowych będą konkurować ze sobą w Wielkim Finale podczas impact’20 – największej konferencji ekonomicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Najlepsze startupy otrzymają nagrody pieniężne (pierwsze miejsce: 50 tys. euro), ale wszyscy finaliści będą mieli możliwość zaprezentować swoje pomysły przed przedstawicielami największych firm przemysłowych i funduszy venture capital.

Wyróżnione projekty mogą liczyć również na nagrody ufundowane przez partnerów konkursu, wśród których są miedzy innymi Revolut, SpeedUp Group oraz firma Amazon Web Services, która przekaże wybranym firmom dostęp do usług AWS Activate o wartości do 100 000$. Pełna lista nagród dostępna jest na stronie konkursu www.powerup.innoenergy.com.

W ciągu ostatnich 5 lat trwania programu InnoEnergy wsparło ponad 300 przedsięwzięć, z których 277 już skomercjalizowało swoje rozwiązania. Przykładem polskiego startupu, który w 2019 otrzymał wsparcie InnoEnergy jest firma Wheelme, oferująca aplikację zestawiającą oferty firm z obszaru shared mobility na jednej mapie.

Wnioski o uczestnictwo w PowerUp! Challenge należy składać do 10 marca 2020 za pośrednictwem strony: https://powerup.innoenergy.com 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem