Mytaxi, pierwsza na świecie aplikacja taxi, dostępna w ponad 100 miastach europejskich, uruchamia dziś w Lizbonie pilotażową usługę polegającą na wynajmie elektrycznych hulajnóg na minuty pod nową marką hive.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na start w stolicy Portugalii dostępnych jest ponad 100 e-hulajnóg hive, których liczba będzie się systematycznie powiększać.

– Elektryczne hulajnogi idealnie sprawdzają się na krótkich dystansach do 2 kilometrów, na których mogą osiągać prędkość porównywalną z autem w warunkach miejskich. Z tego względu różni je grupa docelowa i możliwości w osiąganiu określonych dystansów. Jesteśmy przekonani, że elektryczne jednoślady i taksówki są dla siebie idealnym uzupełnieniem, a dzięki dodaniu hive do naszego portfolio, otwieramy się na nową grupę odbiorców. E-hulajnogi widzimy jako usługę komplementarną do naszej podstawowej usługi mytaxi, opartej na współpracy z setkami tysięcy licencjonowanych kierowców taxi. Po pomyślnych testach w Lizbonie, rozważamy ułatwienie użytkownikom wyboru usługi hive, poprzez zintegrowanie jej w aplikacji mytaxi – mówi Eckart Diepenhorst, CEO mytaxi.

Mytaxi przed udostępnieniem hive w tym mieście, przeprowadziło szereg rozmów z urzędem miasta, by wypracować wspólne rozwiązanie, stanowiące uzupełnienie dla lokalnego transportu miejskiego. Po fazie testów hive w Lizbonie, mytaxi rozważa start tej usługi w kolejnych europejskich miastach, któremu również towarzyszyć będzie współpraca z lokalnymi włodarzami miast.

– Nasza strategia rozwoju od zawsze zakłada działanie w ramach istniejących regulacji prawnych. Ściśle współpracujemy z miastami, by wspólnie opracować rozwiązania, które będą z pożytkiem dla lokalnej mobilności miejskiej. Celem jest również przekonanie mieszkańców do korzystania z transportu miejskiego w sposób multimodalny i sprawić, że będzie dostępny dla każdego. Obecnie największą bolączką miast jest nadmierna ilość spalin i liczba samochodów na ulicach, które często wykorzystywane są przez ich właścicieli do krótkich przejazdów. Miejskie e-hulajnogi, które zaprojektowane są jako rozwiązanie na „ostatni kilometr” mogą zmienić nawyki mieszkańców, dzięki czemu nasze miasta będą znów zielone, a powietrze czyste – dodaje Eckart Diepenhorst.

Aplikacja hive od dziś dostępna jest dla użytkowników w Lizbonie. Rejestracja użytkownika, płatność oraz odblokowanie e-hulajnóg hive odbywa się przez aplikację. Modelem elektrycznych hulajnóg hive jest Segway S4 w jaskrawożółtych barwach nowej marki, który osiąga maksymalną prędkość 24 km/h.

Komentarze (0)