Elektryczny motocykl studentów Politechniki Wrocławskiej został nagrodzony na zawodach SmartMoto Challenge w Barcelonie

Dodane: 23.07.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Skonstruowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej motocykl elektryczny LEM został sklasyfikowany na drugim miejscu w zawodach SmartMoto Challenge w Barcelonie. To kolejny sukces wrocławskich studentów w tych zawodach, wcześniej triumfowali tam w 2014 i 2017 r.

W tym roku studenci Politechniki Wrocławskiej wystawili w zawodach motocykl elektryczny LEM Thunder v2, który walczył w kategorii maszyn o mocy do 30 kW.

W tegorocznej edycji SmartMoto Challenge startowały jednoślady przystosowane do jazdy w warunkach terenowych, a do rywalizacji stanęły ekipy m.in. z Polski, Hiszpanii i Rosji. Każda z maszyn w trakcie zawodów przeszła badania techniczne. Po prezentacji technicznej, motocykle brały udział w konkurencjach dynamicznych – w tym w wyścigach na torze enduro, rywalizacji na najlepsze przyśpieszenie oraz wyścigu endurance.

LEM Thunder okazał się najlepszy w wyścigu endurance, który polegał na przejechaniu w jak najkrótszym czasie 20 okrążeń. – Był to niezwykle trudny sprawdzian wytrzymałości mechanicznej naszej konstrukcji, a także możliwości napędu elektrycznego: baterii, sterowników oraz silnika – powiedziała Marta Zarzeczna z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych.

W ostatecznej klasyfikacji zawodów motocykl skonstruowany przez wrocławskich studentów uplasował się na drugim miejscu.

To kolejny sukces wrocławian w zawodach organizowanych w Barcelonie; wcześniej triumfowali tam w 2014 i 2017 r. Czterokrotnie zdobywali też trzecie miejsce.

 

Źródło: PAP – Nauka w Polsce, Piotr Doczekalski
Źródło grafiki głównej: Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej