Elevator Pitch na finał czwartej edycji programu InCredibles

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Elevator Pitch na finał czwartej edycji programu InCredibles

Udostępnij:

Czwarta edycja InCredibles, programu mentoringowego Sebastiana Kulczyka, zakończyła się prezentacją uczestniczących w niej startupów i przyznaniem specjalnych nagród przez wiodące fundusze venture capital i kluczowych graczy polskiego ekosystemu startupowego. W ciągu ostatnich 12 miesięcy 10 spółek czwartej edycji programu skorzystało z blisko 100 godzin indywidualnych i grupowych konsultacji oraz warsztatów z ponad 30 mentorami.

Elevator Pitch był finałowym wydarzeniem czwartej, wyjątkowej edycji InCredibles. 
Ze względu na konieczność prowadzenia programu wyłącznie online w tym roku dominującą formą wsparcia był indywidualny mentoring i maksymalne wsparcie dla 10 finalistów InCredibles 2020 – startupów, które z powodu pandemii znalazły się w skrajnie niesprzyjającej sytuacji rynkowej.

– Konsekwentnie rozwijamy program InCredibles tak, aby jak najlepiej odpowiadał na oczekiwania uczestniczących w nim spółek. Elastycznie dobieramy formy wsparcia, nieustannie powiększamy grono naszych mentorów i partnerów – mówi inicjator programu Sebastian Kulczyk. – Niezmienne w InCredibles jest jedno: zawsze jest to program szyty na miarę potrzeb i wyzwań, przed którymi w danym momencie stają nasi finaliści.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy mieli oni okazję skorzystać z blisko 100 godzin indywidualnych i grupowych konsultacji oraz warsztatów z ponad 30 mentorami. Otrzymali również szansę uczestniczenia w prestiżowych konferencjach: European Tech & Start-up Days, Business Insider Global Trends Festival oraz Master & Robots.

W ramach utworzonej wiosną 2020 r. Incredible Academy przygotowany został cykl praktycznych webinarów i podcastów, które odtworzono blisko 100 tys. razy. Ich formuła była w najwyższym możliwym stopniu dostosowana do oczekiwań i najważniejszych potrzeb uczestników, tak aby realnie wspierać rozwiązywanie bieżących problemów lub korzystać 
z pojawiających się w okresie pandemii okazji do rozwoju.

Finaliści InCredibles otrzymali również bezpłatny dostęp do wirtualnego Biura Prasowego InCredibles –dedykowanej platformy komunikacyjnej, stanowiącej nie tylko bazę kontaktów
 i wiedzy na temat spółek uczestniczących w programie, ale też umożliwiającej im szybszy 
i łatwiejszy dostęp do szeroko rozumianego ekosystemu startupowego.

W czwartej edycji programu InCredibles wzięło udział 10 startupów: Handerek Technologies, Molecule.One, Therapify, Skriware, Progresja Space, KPMP, Biotts, NataLab, ICsec i Gamehag. Więcej na temat spółek przeczytasz tutaj.

Finał: InCredibles Elevator Pitch

Wydarzeniem kończącym czwartą edycję InCredibles był Elevator Pitch, czyli blisko pięciogodzinna wideokonferencja, podczas której finaliści InCredibles 2020 mieli okazję zaprezentować swoje pomysły biznesowe przed przedstawicielami wiodących funduszy venture capital i kluczowymi graczami polskiego środowiska startupowego.

Na spotkanie ze startupami zaproszenie przyjęli: Eliza Kruczkowska, Chief Innovation Officer w Polskim Funduszu Rozwoju, Marcin Hejka, Co-Founder & General Partner OTB Venture Capital, Michał Kramarz, Head of Google for Startups CEE, Michał Rokosz, Partner Inovo Venture Partners oraz Sebastian Kulczyk, Founder Manta Ray Ventures.

Każdy finalista czwartej edycji InCredibles otrzymał na wyłączność wirtualną scenę na 15 minut: 5 minut mógł przeznaczyć na prezentację startupu, a kolejne 10 minut trwała dyskusja oraz seria pytań ekspertów i odpowiedzi spółek. Po zakończeniu prezentacji jurorzy przedyskutowali wystąpienia startupów we własnym gronie, a następnie podsumowali każde z nich, wybrali najciekawsze propozycje i przyznali swoje nagrody.

– Otwieram serię gratulacji i muszę powiedzieć, że jestem pod dużym wrażeniem tego, co dziś zaprezentowaliście – mówiła Eliza Kruczkowska (PFR). W ramach programu „PFR dla miast” zaproponowała spółkom Handerek Technologies i NataLab dalsze spotkania z analitykami
 i dyrektorami inwestycyjnymi PFR, które mogą skutkować pokazowymi instalacjami dla samorządów zainteresowanych takimi rozwiązaniami. Z kolei Biotts i Molecule.One zaprosiła do rozmów i negocjacji z funduszem PFR Life Science specjalizującym się w biotechnologii.

Michał Kramarz (Google for Startups) spółkom Biotts i Molecule.One zaproponował bezpośredni mentoring z perspektywy wsparcia technologicznego oraz zaprosił do współpracy w ramach przygotowywanego właśnie projektu medical i health-tech. Również spółkom Skriware i Therapify zaoferował dalsze wsparcie i rozmowy.

– Z przyjemnością wysłuchałem wszystkich prezentacji, bo widać w nich było nie tylko pasję ze strony founderów, ale i pomysły na rozwiązanie konkretnych problemów – mówił Marcin Hejka (OTB Venture Capital). Wyróżnił spółki Molecule.One i Progresja Space. Spółce ICSec zaoferował dodatkowe konsultacje, a Łukaszowi Pstrongowi z Therapify indywidualny mentoring.

Na Michale Rokoszu (Inovo Venture Partners) największe wrażenie zrobiła spółka Biotts, którą zaprosił do dalszych rozmów i zaoferował skontaktowanie jej z innymi funduszami z obszaru life science. Docenił też pasję z jaką swoje cele realizują twórcy Therapify. Firmie KPMP zaproponował kontakt z zespołem, który może się podzielić swoim doświadczeniem 
z dziedziny komercjalizacji podobnych rozwiązań. A zespołowi Gamehag zaproponował spotkania i rozmowy z największymi w Polsce spółkami gamingowych oraz ze specjalistami 
z Izraela, którzy mają duże doświadczenie w monetyzacji.

Sebastian Kulczyk (Manta Ray Ventures) do dalszych rozmów zaprosił Molecule.One, Skriware i Biotts, podkreślając, że life-science i edukacja to obszary najbliższe jego sercu. Zapowiedział też, że kilku innym spółkom zaproponuje dodatkowo rozmowy z globalnymi firmami i innymi funduszami.

Jarosław Sroka, koordynator programu InCredibles, na koniec podziękował uczestnikom programu oraz mentorom. – I pamiętajcie: startupem się bywa, a InCredibles zostaje się na całe życie. Dlatego jestem przekonany, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie i będziemy mieli okazję jeszcze w przyszłości współpracować – podkreślił na zakończenie Jarosław Sroka.