Elmodis otrzyma 200 tys. zł w ramach PMT na podbój rynku japońskiego

Dodane: 26.03.2019

Informacja prasowa Informacja prasowa

Elmodis otrzyma 200 tys. zł w ramach PMT na podbój rynku japońskiego

Udostępnij:

Polska Agencja Inwestycji i Handlu ogłosiła listę firm, zakwalifikowanych do programu Polskie Mosty Technologiczne w naborze na rynki azjatyckie. Wśród nich znalazło się polskie rozwiązanie, pozwalające obniżyć koszty produkcji oraz zmniejszyć liczbę awarii i nieplanowanych przestojów w japońskich fabrykach.
Runda dalekowschodnia w ramach programu PMT cieszyła się sporym zainteresowaniem ze strony polskich przedsiębiorstw. Wnioski o granty na rozwój produktów i usług na rynkach japońskim, chińskim i wietnamskim złożyło 89 polskich firm. Dofinansowanie przyznano ponad połowie, w tym 20 firmom, które chcą swoim rozwiązaniem podbić rynek japoński.

Wśród wyróżnionych firm znalazła się polska spółka technologiczna Elmodis, oferująca system służący do kompletnego monitoringu oraz diagnostyki maszyn przemysłowych.

– Nasza technologia otrzyma wsparcie w wysokości 200 tys. złotych dzięki wypracowanej strategii ekspansji na wybrany przez nas rynek japoński. Stworzony przez nas system został już doceniony za oceanem dzięki współpracy z amerykańskim Electric Power Research Institute, a trzy fundusze inwestycyjne, w tym Intel Capital przekazały nam dofinansowanie w wysokości 20 milionów złotych. Liczymy, że nasz udział w programie Polskie Mosty Technologiczne, organizowanym przez PAIH, pomoże w dotarciu z naszym produktem do rynków azjatyckich o dużym potencjale przemysłowym – tłumaczy Artur Hanc, prezes Elmodis.

Projekt Polskie Mosty Technologiczne jest realizowany w latach 2018-2023 i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Łączna wartość wsparcia dla firm wyniesie ponad 176,5 mln zł.

Elmodis to młoda spółka technologiczna i jeden z najważniejszych graczy polskiego przemysłowego internetu rzeczy. Firma opracowała kompletny system sprzętowo-programowy wspierający pracę służb utrzymania ruchu oraz całych zakładów przemysłowych. ELMODIS dostarcza użytkownikowi istotnych informacji o stanie oraz pracy maszyny lub całej linii technologicznej, które pozwalają uniknąć awarii, nieplanowanych przestojów oraz poprawić bezpieczeństwo i obniżyć koszty produkcji. Opatentowana technologia ELMODIS jest wynikiem wieloletnich badań i pracy zespołu specjalistów z zakresu monitoringu i predictive maintenance oraz doświadczeniu w dostarczaniu projektów dla międzynarodowych klientów przemysłowych.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem