Elon Musk kupił udziały w Twitterze. Jeszcze niedawno krytykował serwis za brak wolności słowa

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

https://flickr.com/photos/36521958135@N01/3017880307

Udostępnij:

Elon Musk przejął pakiet akcji Twittera o wartości prawie 3 mld dolarów, stając się największym udziałowcem platformy. Kontroluje teraz 4-krotnie większy udział niż założyciel Twittera, Jack Dorsey.

Miliarder zgromadził 9,2% udziałów w Twitterze, zgodnie z dokumentacją złożoną w poniedziałek w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Szef Tesli i SpaceX, który z ponad 80 milionami obserwatorów znajduje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych użytkowników Twittera na świecie, zapłacił za ten pakiet 2,89 mld dolarów po cenie akcji Twittera na zamknięciu giełdy w ubiegły piątek.

Skok notowań Twittera

W związku z tą informacją, akcje serwisu wzrosły aż o 26%, dodając ponad 8 mld dolarów do wartości rynkowej Twittera wynoszącej uprzednio 31,5 mld dolarów. Po skoku cen akcji akcje Muska są obecnie warte około 3,6 mld dolarów.

Własny serwis?

Musk w zeszłym tygodniu powiedział, że „poważnie zastanawia się” nad budową własnej platformy mediów społecznościowych. Także ostatnio krytykował Twittera, pytając użytkowników portalu, czy przestrzega on zasad wolności słowa. Więc decyzja o wykupie akcji jest tym bardziej zaskakująca.

W jednym z ostatnich tweetów Musk napisał: „Biorąc pod uwagę, iż Twitter służy jako swego rodzaju publiczny, miejski plac, nieprzestrzeganie zasad wolności słowa zasadniczo podważa demokrację”.