Elon Musk na Instagramie pokazał pierwszy tunel Boring Company. Za kilka miesięcy udostępni go ludziom

elon musk na instagramie pokazal pierwszy tunel boring company za kilka miesiecy udostepni go ludziom
Udostępnij:
Elon Musk opublikował materiał z prototypowego tunelu pod Los Angeles i powiedział, że będzie on dostępny dla ludzi w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Na zdjęciu: Elon Musk, szef Tesli i SpaceX | fot. Web Summit, flickr.com CC by 2.0 

Wideo z tunelu

W krótkim klipie na Instagramie Musk pokazał fragment tunelu, pracujących w nim robotników, skomplikowaną instalację świateł drogowych, aby zatrzymać się przed logiem The Boring Company. Pod filmem napisał on, że prototyp tunelu o o długości dwóch mil jest prawie gotowy i w oczekiwaniu na ostateczne decyzje i regulacje będzie oferował bezpłatne przejażdżki dla publiczności. 

źródło: www.instagram.com

W ciągu pięciu godzin materiał wyświetlono ponad milion razy.

Musk ujawnił także kilka szczegółów na temat swoich planów dotyczących pełnowymiarowego systemu tranzytowego Hyperloop, łączącego główne miasta USA. W odpowiedzi na tweety fanów napisał, że praca nad tunelami łączącymi Nowy Jork i Waszyngton "już się zaczęła" i że w 2019 roku ma nadzieję rozpocząć pracę nad linią między Los Angeles i San Francisco.

Miliony ze sprzedaży nietypowych gadżetów

Zanim firma Muska zaczęła kopać tunele, The Boring Company sprzedawała czapki z logo. W ramach akcji wyprodukowano 50 tysięcy czapek po 20 dolarów. Każda znalazła nowego właściciela, a konto firmy zasilił 1 milion dolarów.

Kolejnym firmowym gadżetem zostały miotacze ognia. W ciągu krótkiego czasu spółka sprzedała wszystkie wyprodukowane urządzenia i zarobiła w ten sposób kolejne 10 milionów dolarów.

W marcu natomiast Elon Musk zadeklarował, że ruszy ze sprzedażą cegieł pochodzących z tuneli, w których The Boring Company prowadzi prace wiertnicze. Chociaż brzmi to jak żart, nie jest wykluczone, że Musk i tym razem dotrzyma danego słowa.