Emisja prywatna Play2Chill zakończona sukcesem. Popyt inwestorów znacznie przewyższył liczbę oferowanych akcji

Dodane: 19.05.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Play2Chill, producent gier wideo na PC, konsole i urządzenia mobilne, pozyskał w ramach emisji prywatnej 1,5 mln zł od inwestorów. Zainteresowanie spółką kilkukrotnie przewyższyło liczbę oferowanych przez nią akcji.
Środki zostaną przeznaczone na rozwój działalności produkcyjnej w zakresie nowych gier. Doradcą przy pozyskaniu kapitału dla spółki był Dom Maklerski INC. Play2Chill aktualnie koncentruje się na tworzeniu produkcji z kategorii INDIE PREMIUM. Najważniejszym projektem studia jest Motor Mechanic Simulator, którego koncepcja opiera się na grze Car Mechanic Simulator, najlepiej sprzedającym się tytule Grupy PlayWay. Już w 2017 roku sprzedaż CMS przekroczyła 1 mln egzemplarzy. Jeszcze w tym roku Play2Chill chce dołączyć do grona spółek notowanych na NewConnect.

– Z radością i satysfakcją informujemy, że z sukcesem zakończyliśmy emisję prywatną serii B, z której pozyskaliśmy 1,5 mln zł. Dziękujemy nowym akcjonariuszom za udział w emisji i za zaufanie, którym nas obdarzyli. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej wywiązać się z ustalonych celów – informuje Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill.

Zainteresowanie spółką ze strony inwestorów kilkukrotnie przewyższyło liczbę oferowanych akcji. Aby docenić ich zaangażowanie obecni akcjonariusze, w tym Grupa PlayWay, sprzedali niewielką część posiadanych akcji – Zdecydowaliśmy się sprzedać niewielką część swoich akcji, aby chociaż w pewnym stopniu zaspokoić ich popyt na papiery spółki, ale na pewno nie ze względu na fakt, że nie wierzymy w jej rozwój. Play2Chill to doświadczony zespół, który ma przed sobą bardzo ciekawy pipeline projektów. Jako grupa w przyszłości nie planujemy sprzedawać akcji tej firmy – mówi Krzysztof Kostowski, prezes PlayWay.

Zgodnie z celami emisji, pozyskane środki zostaną przeznaczone na produkcję nowych gier, w tym Motor Mechanic Simulator, którego premiera planowa jest na przełomie Q4 2020/Q1 2021. Gra oparta będzie na koncepcji największego hitu grupy PlayWay – Car Mechanic Simulator. Już w 2017 roku tytuł przekroczył liczbę miliona sprzedanych egzemplarzy. W ciągu 72 godzin od premiery portu najnowszej wersji gry na konsolę Xbox One, gra została pobrana ponad 23 tys. razy. – Motor Mechanic Simulator nie powinien być postrzegany jak klon motocyklowy CMS. Nasz tytuł posiada szereg nowinek, które odróżniają go od hitu PlayWay-a. Gracz będzie miał możliwość tworzenia własnych, spersonalizowanych motocykli, głównie chopperów. Mamy tu szerokie pole do wprowadzenia płatnych dodatków rozszerzających możliwości gracza, np. poprzez dodawanie innych typów motocykli, czy licencji znanych marek. Ponadto gracz uzyskuje możliwość projektowania i utworzenia własnego warsztatu. To rozwiązanie nawiązuje do innego hitu grupy PlayWay – House Flipper, który sprzedała się w ponad 1 mln. egzemplarzy – dodaje Tomasz Róziecki.

Motor Mechanic Simulator wszedł w zaawansowaną fazę developmentu. W najbliższym czasie planowane jest dostarczenie graczom darmowego prologu z gry. Spółka na bieżąco bada rynek w poszukiwaniu kolejnych dobrze rokujących gier. W najbliższym czasie chce zrealizować cztery pre-produkcję, a następnie wdrożyć do produkcji najlepiej zapowiadające się tytuły.

– Wszystkie nasze gry te chcemy zbudować w oparciu o autorskie pomysły. Posiadamy podpisane umowy z Sony, Microsoft i Nintendo w zakresie wydawania i portowania gier na platformy PS, Xbox One i Switch. Liczymy, że nasze dotychczasowe doświadczenie, zdobyte m.in. przy produkcji takich tytułów jak Dream Alone, czy Counter Terrorist Agency, przełoży się na wysoką jakość kolejnych projektów i pozytywny odbiór wśród społeczności graczy – mówi Tomasz Róziecki.

W 2020 roku Play2Chill chce zadebiutować na NewConnect. – Jesteśmy gotowi, aby dołączyć do grona spółek publicznych. Konsekwentnie realizujemy kolejne kamienie milowe związane z debiutem. Prace związane z wejściem na giełdę są w zaawansowanej fazie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem, debiut odbędzie się jeszcze w tym roku – dodaje prezes Play2Chill.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem