Emjoy pozyskał 2,5 mln euro. Startup stworzył aplikację do poprawy libido u kobiet

Dodane: 02.10.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Emjoy, startup z Barcelony, który stworzył aplikację, która pomaga kobietom w poprawie ich libido, właśnie zgarnął 2,5 mln euro. W rundzie przewodniczył fundusz JME Ventures, z obecnym inwestorem Nauta Capital.

Zebrane finansowanie zostanie przeznaczone na rozbudowę zespołu Emjoy, który obecnie składa się z 11 osób, dalszy rozwój aplikacji oraz treści w niej zawartych. Startup planuje również rozpocząć współpracę z wiodącymi naukowcami, ekspertami i influencerami z przestrzeni edukacji seksualnej.

– Jest to ekscytujący czas dla Emjoy, ponieważ pracujemy nad ustanowieniem dobrobytu seksualnego, jako istotnego kamienia milowego dla globalnego sektora odnowy biologicznej i poszerzenia sposobu, w jaki przestrzeń ta jest postrzegana. Finansowanie to będzie odgrywać istotną rolę w tworzeniu Emjoy, jako codziennego narzędzia odnowy biologicznej w taki sam sposób, w jaki teraz postrzegamy aplikacje do zdrowia psychicznego, fitnessu i medytacji, które kiedyś były również uważane za nowe kategorie. Cieszymy się również na dalszą współpracę z wiodącymi ekspertami w tej dziedzinie, aby zapewnić naszym użytkownikom potrzebne treści, obejmujące wszystkie aspekty dobrostanu seksualnego i edukacji; pozytywność ciała, zrozumienie traumy seksualnej i odkrywanie siebie – powiedziała, cytowana przez serwis eu-startups.com, Andrea Oliver, dyrektor generalny i współzałożyciel Emjoy.

Barcelońska firma Emjoy została założona przez Andreę Olivera Garcię i Daniela Tamasa w 2019 roku, kiedy to po ponad 4 latach pracy w VC Andrea postanowiła wyruszyć w swoją własną podróż przedsiębiorczą. 

– Jesteśmy głęboko przekonani, że Emjoy ma wszystkie potrzebne składniki do tego, aby stać się światowym liderem w bardzo interesującej rodzącej się kategorii. Kiedy inspirująca misja spotyka niezwykle ambitny i utalentowany zespół, uwalnia siłę, której nie można powstrzymać. Emjoy łączy w sobie dwa sektory, na których jesteśmy skupieni: subskrypcje konsumenckie i cyfrowe zdrowie / dobre samopoczucie. Jest to świetny przykład tego, jak technologia może być wykorzystana, aby zapewnić doskonałe, ale w inny sposób trudno dostępne rozwiązania na rynku masowym. Czujemy się naprawdę szczęśliwi, że możemy współpracować z Andreą, Danem i resztą zespołu i cieszymy się, że będziemy świadkami tego, co osiągną w nadchodzących latach – powiedział Samuel Gil, partner w JME Ventures.

Aplikacja wspomagająca kobiecą seksualność

Emjoy jest aplikacją dla kobiet, które chcą odkryć i poszerzyć swoje samopoczucie seksualne. Oparta na nauce oferuje kobietom bezpośredni dostęp do wiedzy najlepszych sex-terapeutów i świadomych ekspertów, w zaciszu domowym. Użytkowniczki mogą wybrać pomiędzy 3-dniowym programem „Love Your Vulva”, „Get Cliterate”, „Pleasure Power-Ups” i „A Guide to Orgasms”. Dodatkowo aplikacja zawiera rozbudowaną bibliotekę opowiadań zmysłowych, zaprojektowanych z myślą o pobudzaniu umysłów i inspirowaniu pragnień. Badania pokazują, że czytanie lub słuchanie erotyków jest jedną z najbardziej udanych terapii dla kobiet, które chcą odzyskać libido. 

– Jako młoda osoba wiedziałam bardzo niewiele o swoich pragnieniach i potrzebach i do tego przez  kilka lat odkrywałam siebie, zanim zaczęłam cieszyć się seksem. Kiedy dorastałam, zdałam sobie sprawę, że wiele moich przyjaciółek zmaga się z tymi samymi problemami. Większość z nas żyła ze wstydem i niewiele wiedziała o sobie – niektóre z nas nawet wątpiły, czy przeżyły orgazm, czy nie. Potem natknąłem się na kilka badań, które pokazują, że heteroseksualne kobiety wciąż doświadczają mniej przyjemności z seksu niż mężczyźni. Co szokujące, dane z kilku badań pokazują, że ponad 40 proc. kobiet walczy o orgazm, a 30 proc. kobiet na całym świecie doświadcza problemów z libido – wyjaśnia Andrea.

Liczne badania wskazują, że satysfakcja seksualna, poczucie własnej wartości i przyjemność są powiązane ze zdrowiem fizycznym, zdrowiem psychicznym i ogólnym samopoczuciem. Zapewniając bezpieczną przestrzeń, która bezpośrednio odnosi się do tych zagadnień i oferuje praktyczne rozwiązania w zakresie budowania nowych, zdrowych i przyjemnych nawyków, firma dąży do wprowadzenia zmian na rzecz bardziej równego, samo-kochającego się świata.

Emjoy ma obecnie 150 tys. aktywnych użytkowników na całym świecie, a liczba ta stale rośnie. Głównymi rynkami firmy są Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. Firma została założona w styczniu 2019 roku, a uruchomiona na początku 2020 roku.