Empik strzelił GOL-a

Dodane: 09.05.2011

Lech Romański

Udostępnij:

Empik sp. z o.o., która jest częścią notowanej na giełdzie Grupy Empik Media & Fashion, nabyła pakiet 51% udziałów w spółce GRY-OnLine S.A. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Empik sp. z o.o., która jest częścią notowanej na giełdzie Grupy Empik Media & Fashion, nabyła pakiet 51% udziałów w spółce GRY-OnLine S.A. Kwota transakcji nie została ujawniona.

GRY-OnLine S.A. jest operatorem serwisu gry-online.pl (potocznie zwanego GOL-em). Jest to jedna z najbardziej popularnych w Polsce stron internetowych z informacjami na temat gier. Oprócz tego, spółka stworzyła kilka innych projektów w tym segmencie, np. gamepressure.com, gameplay.pl czy tvgry.pl. Serwisy z grupy GRY-OnLine łącznie docierały do około 3 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie.

Informacja o przejęciu serwisu wzbudziła wiele kontrowersji, szczególnie wśród jego użytkowników. Główne obawy dotyczą utraty niezależności i możliwego wpływania na opinie i recenzje gier, które gorzej sprzedają się w Empikach. Sytuacja przypomina dyskusję jaka wywiązała się ostatnio za Oceanem po przejęciu dwóch popularnych serwisów filmowych – Flixster.com oraz RottenTomatoes.com – przez Warner Bros., czyli filmowego giganta. Tak czy inaczej, przedstawiciele serwisu gry-online.pl zapewniają, że nie ma się czego obawiać. Transakcja nie wpłynie na utratę niezależności i obiektywizm przedstawianych treści.

Przejęcie GRY-OnLine S.A. to kolejny etap realizacji strategii Grupy EMF w internecie. W lutym tego roku Empik nabył 61,49% udziałów w e-muzyka.pl S.A. za ponad 7,5 miliona złotych. Należy przypomnieć, że również w lutym odmowną decyzją UOKiK-u, Grupa EMF została pozbawiona szans na kupno Merlina.

Jak widać, Empik wybrał się na intensywny shopping, ciekawe kto jeszcze trafi do empikowego koszyka. Macie jakieś typy?