Emplobot od Emplocity wkracza na rynek usług medycznych. Pomoże w rekrutacji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Emplobot

Udostępnij:

Firma Medicover Polska wprowadza sztuczną inteligencję do procesów rekrutacji. Inteligentny chatbot stworzony przez Emplocity będzie wspierał rekruterów w sourcingu i selekcji kandydatów.

Usługi medyczne to sektor, w którym innowacje są niezwykle pożądane. Wdrażane są praktycznie w każdym obszarze działalności. Od grudnia na odwiedzających stronę kariery Medicover Polska będzie czekać inteligentny chatbot rekrutacyjny.

– Medicover Polska wdraża i rozwija innowacje, których celem jest poprawa jakości usług medycznych, wzmocnienie bezpieczeństwa i komfortu pacjentów oraz zwiększenie efektywności funkcjonowania organizacji. Wprowadzenie do rekrutacji nowoczesnych rozwiązań w postaci chatbotów opartych na sztucznej inteligencji to dla nas kolejny krok w stronę usprawnienia procesów w firmie — mówi Kamila Skorupińska, Dyrektor ds. Personalnych Medicover Polska.

Podczas rozmowy z chatbotem będzie można zostawić informacje na temat swojego doświadczenia zawodowego, umiejętności i oczekiwań finansowych. Na podstawie przeprowadzonej rozmowy chatbot stworzy wirtualne CV kandydata, które następnie samodzielnie dopasuje do wymagań wszystkich obecnych i przyszłych procesów rekrutacyjnych. To możliwe dzięki wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów opartych m.in. na uczeniu maszynowym (Machine Learning) i analizie języka naturalnego (NLP).

Sama rozmowa z chatbotem jest bardzo prosta – rozwiązanie wykorzystuje jeden z najbardziej popularnych komunikatorów, czyli Facebook Messenger.

– Kandydaci coraz mniej chętnie poświęcają czas na udział w długotrwałych procesach rekrutacyjnych. Nasze rozwiązanie oferuje im najwygodniejszą możliwą formę. Z botem osadzonym na Messengerze mogą rozmawiać gdzie chcą i kiedy chcą. Nawet jeśli przerwą rozmowę, mogą do niej wrócić w odpowiadającym im czasie — mówi Krzysztof Sobczak CEO Emplocity.

– Zależy nam na wyjściu do kandydata i ułatwieniu mu procesu rekrutacji. W niezwykle dynamicznej rzeczywistości, w jakiej żyjemy, brakuje czasu na szukanie ofert czy wypełnienie długich formularzy – zależy nam na stworzeniu możliwości aplikacji „na raty”, a także dopasowaniu ofert do kandydata przy użyciu nowoczesnych rozwiązań. Tutaj Emplocity doskonale wpisuje się w nasze potrzeby — mówi Katarzyna Ostrowska Kierownik ds. Rekrutacji i Employer Brandingu w Medicover.

Rekruterzy Medicover Polska mają do dyspozycji platformę, w której na bieżąco monitorują prowadzone rekrutacje i dopasowanych do nich kandydatów. Czasochłonna część pracy, czyli selekcja kandydatów jest wykonywana automatycznie przez algorytmy Emplocity.

Emplobot działa zgodnie z RODO zdejmując z pracodawcy wiele obowiązków informacyjnych związanych z przetwarzaniem danych osobowych kandydatów. Wszystkie aplikacje są anonimowe do momentu, w którym sam kandydat zaakceptuje zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne.