Emplocity pozyskała inwestora. Firma rozwija system automatyzujący proces rekrutacji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Firma Emplocity rozwija system automatyzujący proces rekrutacji skierowany do pracodawców, wykorzystujący zaawansowane rozwiązania technologiczne (m.in. uczenie maszynowe i AI), zastępujący usługi świadczone przez head-hunterów czy agencje pośrednictwa pracy.

Emplocity zidentyfikowała potrzeby rynku szacowanego na 2 mld PLN, i ma pomysł jak docierać do potencjalnych kandydatów będących nieobecnych na portalach rekrutacyjnych.  

W firmę i jej potencjał uwierzył Daniel Lewczuk i zainwestował kapitał potrzebny do jej dalszego dynamicznego wzrostu. Daniel jest nie tylko znanym Aniołem Biznesu, który w tym roku wyszedł z takich znanych inwestycji jak GoldenLine czy SentiOne, ale jest jednym z czołowych ekspertów z 18 letnim doświadczeniem w branży executive search.

– Jego wiedza i doświadczenie oraz znajomość wyzwań związanych z rynkiem HR będzie dla nas niezwykle cenna – mówi Krzysztof Sobczak, współzałożyciel Emplocity.

– Zaangażowanie się Daniela w naszą spółkę daje nam ogromny komfort kierunku, w którym zmierzamy oraz potencjału jaki widzimy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za jego zaufanie i cenne rady. Kapitał pozyskany pozwoli nam skupić się na dalszym rozwoju produktu by niebawem móc wprowadzić go na rynek. Powinniśmy skończyć wszystko przed końcem roku – powiedział, Arkadiusz Talun, współzałożyciel Emplocity.

Wszelkie oznaki z rynku, wojna o talenty, niewystarczająca ilość pracowników w wybranych branżach świadczą, że przed spółką Emplocity przyszłość wygląda niezwykle obiecująco.