Emplocity ze statuetką Orła Innowacji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Rozdano nagrody w konkursie “Orzeł Innowacji Startup” ogranizowanym przez dziennik “Rzeczpospolita”. W kategorii “Pomysł Roku” zwyciężyła firma Emplocity, twórca sztucznej inteligencji pomagającej w poszukiwaniu pracy i rekrutacji pracowników.

Na zdjęciu: Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity

W składzie jury znaleźli się przedstawiciele świata biznesu, nauki i instytucji publicznych.

Ideą konkursu „Orzeł Innowacji Startup” jest wyselekcjonowanie i nagrodzenie najbardziej innowacyjnych młodych biznesów w Polsce w sześciu kategoriach: startup roku, pomysł roku, przełomowa technologia, startup z globalnym potencjałem, startup z misją społeczną i mecenas startupów. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele świata biznesu, nauki oraz instytucji publicznych. Wśród nich znaleźli się m. in. Julia Krzysztofiak-Szopa, Prezes Fundacji Startup Poland, Alicja Adamczak, Prezes Urzędu Patentowego RP, Piotr Dardziński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Eliza Kruczkowska, Dyrektor ds. Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju.

– Cieszymy się, że nasz chatbot został wyróżniony wśród wielu fantastycznych pomysłów, które mają szansę zrewolucjonizować biznes w Polsce. Ta nagroda udowadnia, że sztuczna inteligencja to nasza przyszłość, której nie można ignorować – mówi Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity.

Pomysł był prosty – przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii stworzyć narzędzie, które wyręczy nas w czasochłonnym i żmudnym procesie poszukiwania pracy. Tak, pod szyldem Emplocity, powstał pierwszy na świecie chatbot, który łączy ze sobą kandydatów i pracodawców. Zadając kilka podstawowych pytań za pośrednictwem Messengera (facebookowej aplikacji do komunikacji), Emplobot jest w stanie zdobyć informacje na temat doświadczenia i oczekiwań kandydata względem przyszłego pracodawcy. Analizując dane zebrane w sieci wysyła w jego imieniu aplikację do firm odpowiadających postawionym kryteriom.

Potencjalni pracownicy pozostają anonimowi aż do momentu, kiedy nie zaakceptują zaproszenia na spotkanie. Tak ustawiony proces rekrutacji w centrum zainteresowania stawia nie pracodawcę, ale kandydata. To odwrócenie dotychczas stosowanego przez agencje rekrutacyjne schematu. Pracodawcom Emplocity oferuje dostęp do indywidualnego panelu zarządzania rekrutacją, który dzięki unikatowemu systemowi pozwala przyspieszyć proces rekrutacji i dotrzeć do pożądanych kandydatów.

Organizatorem konkursu jest dziennik „Rzeczpospolita”, a najbardziej nowatorskie startupy zostały wyróżnione już po raz trzeci.