Enky Consulting staje się częścią JP Weber

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

jp weber

Udostępnij:

Enky Consulting, firma specjalizująca się w cyfryzacji firm, zarządzaniu projektami, lean management oraz wprowadzaniu innowacji do przedsiębiorstw, dołącza do JP Weber, niezależnej firmy doradczej wspierającej klientów w transakcjach oraz ich wyzwaniach biznesowych, finansowych, prawnych i podatkowych. Dołączenie Michała Mądrego i jego zespołu do JP Weber wpisuje się w filozofię rozwoju firmy opartą na przedsiębiorczości i niezależnym myśleniu. JP Weber tym samym poszerza swoje portfolio usług o szeroko pojętą transformację firm, w tym o post transakcyjną integrację PMI (Post Merger Integration) i transformację cyfrową.

W dzisiejszych czasach, właściciele firm i decydenci muszą radzić sobie z coraz szybszym tempem zmian technologicznych i rynkowych. Jednym z największych obecnie wyzwań, z którymi mierzą się przedsiębiorcy są innowacje. Stanowią one kluczowy czynnik zachowania konkurencyjności dla firm. Rozwój technologii i przyspieszenie cyfryzacji już teraz wpływają na wiele branż i wyznaczają nowe trendy innowacji. Transformacja organizacji w wymiarze cyfrowym i szerzej – organizacyjnym i projektowym – wymaga nie tylko nowych technologii i narzędzi, ale również zmiany kultury i sposobu myślenia. Jest to złożony proces, który wymaga spojrzenia z wielu różnych perspektyw i który powinien brać pod uwagę „etap życia” danego przedsiębiorstwa.

– Obserwujemy ogromne zapotrzebowanie firm na niezależne doradztwo w zakresie transformacji. Badania pokazują, że nadal ponad 70% dużych transformacji kończy się niepowodzeniem, a ryzyko związane z tym procesem wciąż pozostaje najważniejszym wyzwaniem dla kadry zarządzającej. Mając na pokładzie zespół Enky Consulting, od teraz będziemy mogli wspierać decydentów nie tylko w transakcjach, wyzwaniach finansowych, prawnych i podatkowych, ale także w procesie transformacji, w tym również w kontekście transakcji. Bardzo się cieszę, że od teraz będziemy mogli zaoferować naszym klientom prawdziwie kompleksowe wsparcie, włącznie z post-transakcyjną integracją PMI – mówi Grzegorz Piechowiak, Partner Zarządzający JP Weber.

Transformacja cyfrowa

Połączenie Enky Consulting z JP Weber jest znaczącym kamieniem milowym dla zespołów obu firm. Ten strategiczny ruch pozwoli im nie tylko pozyskać nowych klientów w zakresie kompleksowego doradztwa w obszarze transformacji, w tym również w zakresie post transakcyjnej integracji, ale także zaoferować nowe usługi dotychczasowym klientom obu spółek.

– Po 7 latach działalności pod szyldem Enky Consulting dołączam wraz z zespołem do organizacji, która ma ponad 20-letnią historię i ugruntowaną pozycję na rynku polskim i międzynarodowym. Przed nami zupełnie nowe możliwości rozwoju w segmencie cyfrowej i strategicznej transformacji przedsiębiorstw, budowania strategii przed- i po-transakcjach a także na osiągniecie wielu synergii i benefitów dla naszych wspólnych od dzisiaj klientów – mówi Michał Mądry, założyciel Enky Consulting i od teraz również Partner JP Weber.

Zespół Enky Consulting do końca czerwca br. będzie obsługiwać klientów pod dotychczasową marką, by 1 lipca stać się już integralną częścią zespołu i marki JP Weber.