ePeer z milionem na rozwój

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

ePeer z milionem na rozwój

Udostępnij:

Katowicki startup ePeer podpisał umowę inwestycyjną z funduszem EVIG Alfa. Pozyskanie miliona złotych to pierwszy krok w rozwoju sztucznej inteligencji na potrzeby weryfikacji zdolności kredytowej konsumentów, nad którą od roku pracuje team ePeera.

Koncepcja technologiczna opracowana przez Macieja Jarząba i Marcina Bieruta – pomysłodawców innowacyjnej platformy – zyskuje coraz większe zainteresowanie na całym świecie. W grudniu 2019 roku w trakcie StartupBootcamp FinTech w Dubaju, śląską koncepcję ePeer uznano za jeden z 20 przełomowych pomysłów, który zmieni w przyszłości finanse i wpłynie w istotny sposób na rynek usług kredytowych.

– Impreza w Dubaju była momentem zwrotnym w rozwoju naszego pomysłu. W sposób znaczący nabrały tempa rozmowy z polskimi funduszami, ale też równolegle rozpoczęliśmy rozmowy na temat drugiej rundy finansowania, które zakładają wejście na rynek w Ameryce Południowej i do krajów arabskich – mówi Maciej Jarząb, CEO ePeera.

Umowa z funduszem inwestycyjnym EVIG Alfa opiewa na milion złotych, a środki trafią na konto katowickiej spółki w ciągu najbliższego miesiąca. Pierwsza wersja platformy ePeer na polskim rynku pojawi się do końca czerwca 2020 roku.

– Przed nami launch aplikacji, co zawsze jest wyzwaniem. Dla nas podwójnym, bo świat, który nas otacza, zmienił się mocno ze względu na COVID-19. Planując start projektu, musimy wziąć pod uwagę ograniczenia wynikające z restrykcji, ale też znacznie większy popyt na usługę, którą oferujemy – dodaje Jarząb.

Jak działa ePeer?

Rozwiązanie, które proponuje śląski fintech to platforma peer-to-peer, która przy wsparciu narzędzi sztucznej inteligencji połączy inwestorów i pożyczkobiorców. Użytkownicy będą mogli z niej skorzystać przy pomocy aplikacji webowej oraz mobilnej. Zastosowanie narzędzi sztucznej inteligencji zapewni bezpieczeństwo oraz anonimowość podczas przeprowadzania transakcji. Zarejestrowany użytkownik będzie mógł przy pomocy 3 dotknięć ekranu w ciągu 20 sekund pożyczyć lub zainwestować jednorazowo kwotę nie mniejszą niż 50 zł.