Epidemia nie zatrzyma konkursu PowerUp! Challenege. EIT InnoEnergy rozstrzygnie krajowy etap rywalizacji online

Dodane: 17.04.2020

Informacja prasowa Informacja prasowa

Epidemia nie zatrzyma konkursu PowerUp! Challenege. EIT InnoEnergy rozstrzygnie krajowy etap rywalizacji online

Udostępnij:

Mimo pandemii, fundusz EIT InnoEnergy, inwestujący w rozwiązania w obszarze zielonej transformacji energetycznej, kontynuuje ocenę wniosków konkursowych w ramach programu PowerUp! Challenge. Krajowe finały odbędą się jednak online. Finał polskiej edycji zaplanowano na 6 maja. W tym roku do konkursu zgłoszono rekordową liczbę 425 aplikacji.
PowerUp! Challenge to konkurs dla najbardziej obiecujących starupów, scaleupów oraz małych i średnich firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W centrum zainteresowania organizatorów są projekty związane z magazynowaniem energii, dekarbonizacją przemysłu i zrównoważonym rozwojem miast, ale szansę na zwycięstwo mają wszyscy, posiadający niekonwencjonalne pomysły.

Uczestnictwo w konkursie to szansa na dołączenie do sieci partnerów InnoEnergy, reprezentujących najważniejsze branże gospodarki, ośrodki badawcze i uniwersytety w całej Europie. To również szansa na wielomilionowe inwestycje w badania i rozwój najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć. Dla zwycięzców przygotowano też wiele narzędzi wspomagających rozwój produktów i usług oraz ich późniejszą komercjalizację, takich jak wsparcie w realizacji projektów pilotażowych, pomoc w tworzeniu strategii rozwoju, pomoc w ekspansji zagranicznej czy w finansowaniu dalszego rozwoju.

Do tegorocznej edycji PowerUp! zakwalifikowało się 425 młodych firm wywodzących się z 24 państw Europy Środkowo-Wschodniej. Spośród wszystkich uczestników, którzy pomyślnie przeszli proces aplikacji, aż 360 stanowią startupy, które w konkursach krajowych rywalizować będą dodatkowo o tytuł Startupu Roku. Zespoły reprezentujące poszczególne firmy mają szansę na nagrody o łącznej wartości 65 tysięcy euro (nagroda główna to 50 tysięcy euro) oraz pakiet innych korzyści sponsorowanych przez partnerów programu, takich jak Amazon Web Services, Revolut i SpeedUp Group.

– Decyzja o kontynuacji konkursu mimo pandemii była trudna, ale udało nam się wypracować model, który gwarantuje bezpieczeństwo zarówno uczestnikom, jak i organizatorom – mówi Jakub Miler, Dyrektor Generalny InnoEnergy Cantral Europe. – Sytuacja pandemiczna doprowadziła do tego, że światowa gospodarka wpływa na niespokojne i nieznane wody. To sprawia, że PowerUp! jest potrzebny jak nigdy wcześniej. Krajowe konkursy zostaną przeprowadzone online, w sposób bezpieczny i odpowiedzialny, i pomogą najbardziej innowacyjnym firmom w regionie przetrwać te ponure czasy. Podczas gdy tradycyjne źródła finansowania wysychają, a wśród przedsiębiorców narastają obawy o przyszłość, InnoEnergy, ze wsparciem Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii, chce być stabilnym partnerem i nadal zapewniać przedsiębiorcom niezbędne finansowanie, unikatowe know-how i dostęp do sieci wartościowych partnerów.

Etap oceny wniosków konkursowych na poziomie krajowym oraz krajowe finały odbywać się będą od kwietnia do końca maja. Polski finał zaplanowano na 6 maja. Decyzja o miejscu i dacie Wielkiego Finału, w którym wezmą udział zwycięzcy konkursów krajowych, zależeć będzie od rozwoju sytuacji pandemicznej w Europie i na świecie.

Więcej informacji na stronie: powerup.innoenergy.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem