ERNE Ventures kupuje akcje spółki publicznej. Będzie inwestować w blockchain

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

ERNE Ventures, fundusz kapitałowy notowany na NewConnect, ogłosił kupno pakietu akcji publicznej spółki EBC Solicitors S.A. Celem inwestycji jest zmiana strategii spółki.

Fot. Unsplash.com

Po licznych inwestycjach w projekty branży gier wideo fundusz zaczyna dążyć do skupienia przyszłych inwestycji EBC Solicitors w obszarze inwestowania w projekty oparte o blockchain ze szczególnym naciskiem na pozyskiwanie walut cyfrowych. Fundusz szczególną uwagę zwraca również na projekty planujące wdrożenie rozwiązań również w ramach ICO (Initial Coin Offering).

Obecnie ERNE Ventures ma już zbudowaną grupę partnerów z całego świata, którzy są gotowi doradzać lub współpracować w realizowanych projektach. Wśród ich kompetencji są opracowanie ekonomiki tokenów i zasadności użycia technologii blockchain, doradztwo prawne, konsultacje marketingowe i PR, realizację kampanii reklamowych wraz z tworzeniem społeczności wokół produktu, programy lojalnościowe, rozwiązania KYC/AML, obsługę klienta przy emisji ICO, przygotowanie materiałów informacyjnych obejmujących whitepaper, dotarcie do inwestorów, jak również obsługę samej emisji walut cyfrowych. 

O zmianie kierunku świadczą również zmiany w dwóch innych spółkach publicznych z grupy ERNE Ventures – Revitum i Telehorse. Przejęcie kontroli nad Revitum S.A. w lutym miało na celu zmianę strategii i uruchomienie giełdy kryptowalut działającej zgodnie z wszelkimi wymaganiami prawnymi oraz posiadającej wszelkie stosowne licencje i zezwolenia. Z kolei zarząd Telehorse S.A. ogłosił niedawno rozszerzenie zakresu działalności na rynku gier komputerowych poprzez uruchomienie społecznościowej platformy dystrybucyjnej o międzynarodowym zasięgu. Będzie ona rozwijana w ramach spółki celowej, która planuje pozyskanie środków poprzez przeprowadzenie emisji ICO.