Startupy z portfela europejskiego studio eFounders osiągnęły wycenę miliarda dolarów

Dodane: 10.10.2019

Kasia Krogulec

Udostępnij:

Europejskie studio startupowe eFounders chwali się wynikami. Uruchomiło 22 firmy, których łączna wartość sięga miliard dolarów.
Pomimo, że eFounders mogą nie być znani, to niektóre firmy z portfela stały się obiecującymi startupami z imponującym wzrostem. Mowa o takich brandach jak Front, Aircall, Forest, Spendesk czy Mailjet. Front uplasował się na 85 miejscu listy 101 najlepszych firm wszechczasów sklasyfikowanej przez Y Combinator.

Foundersi rosną w siłę

Łączna wycena wszystkich 22 firm osiągnęła teraz 1 miliard dolarów. Oczywiście eFounders jest tylko udziałowcem w tych firmach, więc samo studio nie zostało jednorożcem. Ale to nadal bardzo imponująca liczba.

Na koniec 2018 r. wycena portfela eFounders wyniosła 541 mln dolarów, a pod koniec 2017r. uplasowała się na poziomie 385 mln dolarów.

Ogólnie wszystkie firmy eFounders zebrały 254 miliony dolarów od funduszy VC i aniołów biznesu. Zatrudniają obecnie 1000 osób, głównie w Paryżu, San Francisco i Nowym Jorku. Po zsumowaniu zrzeszone startupy generują łącznie 107 milionów dolarów rocznego przychodu.

Jak wygląda model działania studia eFounders?

Początkowo główny zespół wymyśla pomysł i zatrudnia zespół założycielski. W zamian za udostępnianie zasobów finansowych i ludzkich, studio ma znaczący udział w swoich startupach.

Po roku lub dwóch startupy powinny udowodnić, że potrafią działać samodzielnie. W ten sposób eFounders mogą przejść do następnego projektu i zakładać nowe firmy. W tym momencie eFounders już pracuje nad pięcioma nowymi firmami.

fot. mat. pras. eFounders/https://www.efounders.com/

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem