Estimote ogłoszony najlepszym startupem kategorii hardware w Dolinie Krzemowej

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Zespół z Krakowa zajął pierwsze miejsce podczas konkursu organizowanego przy okazji TechCrunch Disrupt SF. Polacy zachwycili jurorów świetnym produktem oraz dotychczasowymi dokonaniami. W nagrodę dwie osoby spędzą tydzień w Chinach, gdzie poznają na żywo sposób dystrybucji technologicznych rozwiązań

Zespół z Krakowa zajął pierwsze miejsce podczas konkursu organizowanego przy okazji TechCrunch Disrupt SF. Polacy zachwycili jurorów świetnym produktem oraz dotychczasowymi dokonaniami. W nagrodę dwie osoby spędzą tydzień w Chinach, gdzie poznają na żywo sposób dystrybucji technologicznych rozwiązań.

Estimote to system sensorów połączony z aplikacją mobilną, które zbierają dane na temat klientów np. sklepu. Kupując zestaw trzech iBeaconów za blisko 99 dolarów mamy możliwość przekazania informacji, jak i pomocy w wyborze odpowiedniej rzeczy, naszemu klientowi. Ten, który przechodzi koło naszego lokalu może również otrzymać informacje o promocjach.

Brady Forrest, partner w akceleratorze startupów Highway1, organizatora konkursu, był szczerze podekscytowany tym, że Apple przekonał się do technologii, którą wykorzystują Polacy. Gigant z Cupertino uznał Bluetooth Low Energy za bardziej przydatną niż poprzednie technologie przesyłania danych umieszczone w urządzeniach z systemem iOS. Krzysztof Wacławek, członek Estimote, w rozmowie z TechCrunchem powiedział, że to oznacza tylko jedno: technologia NFC i QR code się nie sprawdziła. To duża szansa dla Polaków. Dlaczego to oni wygrali konkurs?

Estimote jest częścią nowego nurtu startupów „sprzętowych” – takich, które tworzą własne urządzenia, by zbierać dane i otrzymywać za ich pozyskanie pieniądze – skomentował dla TechCruncha Brady Forrest, juror konkursu. Uważamy, że wycieczka do Shenzhen (Chiny – przyp. red.) pomoże zespołowi rozszerzyć kanały dystrybucji.

Wartość nagrody wynosi blisko 10 tysięcy dolarów. W jej skład wchodzi pięciodniowy pobyt dla dwóch osób w czterogwiazdkowym hotelu, w Shenzhen. Gratulujemy zespołowi Estimote i życzymy udanej podróży do Chin!