Estoński Synctuition czwartą najpopularniejszą aplikacją w USA. Pomaga się zrelaksować

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Estoński Synctuition czwartą najpopularniejszą aplikacją w USA. Pomaga się zrelaksować

Udostępnij:

Startup z Estonii Synctuition, który stworzył aplikację relaksacyjną, podbija światowe rynki w czasach pandemii koronawirusa. Apka znalazła się wśród 10 najszybciej rozwijających się startupów w Europie według rankingu Google.

Jak czytamy w serwisie rus.delfi.ee, Synctuition znalazła się na 4 miejscu najczęściej pobieranych aplikacji w USA. A rozwiązaniem zainteresowali się twórcy Tindera oraz Scooter Brown, który jest m.in. menedżerem Justina Biebera, Ariana Grande, Kanye West i Demi Lovato. Imponujący jest również ciągły wzrost popularności tego rozwiązania. Od stycznia (kiedy aplikacja pojawiła się na rynku) do tej chwili zyskała już 3 mln użytkowników.

– Jednym z pierwszych, którzy się z nami skontaktowali był założyciel słynnej aplikacji do randkowania Tinder, miliarder Sean Rad, dla którego praktyka zaangażowania psychicznego, która również staje się coraz bardziej popularna w Estonii, jest ważnym elementem codziennej rutyny. Po miesiącu korzystania z Synctuition, skontaktował się z nami bezpośrednio. Rozmawiał z nami również Scooter Brown – manager Justin Bieber, Ariana Grande, Kanye West, Demi Lovato i wiele innych gwiazd. Teraz rozważamy różne możliwości współpracy – komentuje współzałożycielka Synctution, Allana Eesmaa.

Jak działa aplikacja?

Dzięki zaawansowanej technologii dźwięku, Synctuition zamienił głęboki medytacyjny relaks w łatwy proces, który można wykonać w domu bez wcześniejszego szkolenia. Wszystko czego potrzeba do takiej sesji, to komputer lub urządzenie przenośne i para słuchawek stereo. Podczas słuchania, Synctuition tworzy głęboko zrelaksowany stan medytacyjny poprzez stymulowanie mózgu do synchronizacji.

Synctuition zawiera ponad 13 tys. dźwięków nagranych w zapierających dech w piersiach miejscach na całym świecie. Stanowi ona kulminację nagrań dźwiękowych z ponad 2 tys. egzotycznych miejsc. W realizację projektu zaangażowało się ponad 1500 osób. Według twórców rozwiązania 25-minutowa sesja daje takie same efekty, jak cztery godziny regularnej głębokiej medytacji.

Aplikacja powstała z pomocą wybitnych muzyków, inżynierów dźwięku i specjalistów od nagrywania. Dostępne dźwięki zostały zaprojektowane w technologii 3D, dzięki czemu użytkownik może poczuć, że znajduje się w odległym miejscu, nie ruszając się z domu.

– Nasza historia zaczyna się prawie 10 lat temu, gdy wysłaliśmy utalentowany zespół inżynierów nagrań na cały świat z najlepszym sprzętem do nagrywania dźwięku 3D, aby uchwycić najbardziej realistyczne i niesamowite naturalne dźwięki w ich własnym środowisku. Kiedy słyszysz ptaki lub fale w utworze Synctuition, słyszysz to, co rzeczywiste. Słyszysz to tak, jakbyś był tam fizycznie – czytamy na stronie Synctuition.

Na czym polega sukces Synctuition?

Według Allana Eesmaa, szybki wzrost popularności aplikacji zaangażowania psychicznego można wytłumaczyć tym, że ludzie szukają wyjścia z codziennego negatywnego przepływu wiadomości i stresu spowodowanego dystansem społecznym i presją ekonomiczną. – W pewnym sensie, ludzie są uwięzieni w swoich własnych domach, gdzie są pochowani w negatywnym hałasie informacyjnym, a oni zwracają się do technologii, aby przywrócić im równowagę psychiczną i osiągnąć produktywność – powiedziała Esmaa w rozmowie z rus.delfi.ee.

Twórcy aplikacji uważają, że popularność w Estonii i za granicą jest wielkim uznaniem dla deweloperów, ale głównym celem jest nadal wspieranie zdrowia psychicznego poprzez zaawansowaną technologicznie, ale łatwą w użyciu aplikację. – Zachęcamy ludzi, aby poświęcali tylko 2% swojego dnia na dbanie o własne zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie”. Terapia synchroniczna jest jak spa dla świadomości. Poprawia wydajność, pomaga w koncentracji, zmniejsza drażliwość i zmniejsza stres, poprawiając tym samym jakość snu. Wszystko czego potrzebujesz to smartfon, słuchawki i 25 minut dziennie – wyjaśniła Eesmaa.