Ethoca rozpoczyna współpracę z Microsoftem. Będzie dostarczać cyfrowe paragony w technologii Azure

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Ethoca rozpoczyna współpracę z Microsoftem. Będzie dostarczać cyfrowe paragony w technologii Azure

Udostępnij:

Ethoca należy do Mastercard i zajmuje się ochroną platform e-commerce i wydawców kart przed oszustwami. Firma nawiązała współpracę z Microsoftem w celu dostarczania konsumentom cyfrowych paragonów opartych na technologii Azure.

Spółka stale współpracuje z Microsoftem, a teraz będzie dostarczać rachunki do aplikacji bankowych dla konsumentów. Ethoca obsługuje około 8 000 akceptantów i 5 000 wydawców kart płatniczych.

Współpraca z Microsoftem

Nowa integracja ma na celu zwiększenie przejrzystości każdej transakcji i zmniejszenie ogólnych kosztów związanych ze sporem dotyczącym zakupu.

– W aplikacji mobilnej banku konsumenci będą mieć natychmiastową jasność zakupu, aby uniknąć wszelkich oszustw – mówi w wywiadzie dla Fintech Futures dyrektor ds. marketingu i produktów w firmie Ethoca, Keith Briscoe – Jedynym sposobem na rozwiązanie tego rosnącego i kosztownego problemu w branży jest ogólnobranżowa współpraca pomiędzy wystawcami kart, handlowcami i markami kart, którzy dzielą się wiedzą na temat zakupów w czasie rzeczywistym – dodaje.

Do 80% fałszywych roszczeń

Ethoca uważa, że często zdarza się, że niektórzy sprzedawcy otrzymują nawet 80% fałszywych roszczeń, co powoduje niezdolność konsumentów do rozpoznania własnych zakupów.

Mastercard szacuje, że do 2021 r. globalne obciążenia zwrotne wyniosą 615 mln dolarów, a emitenci i sprzedawcy kart prawdopodobnie poniosą od 15 do 70 mln dolarów kosztów operacyjnych w przypadku każdego sporu. Firma twierdzi, że może zmniejszyć liczbę zapytań o transakcje przychodzące od konsumentów do ich banku nawet o 30%.