European Start-up Days już za nami. Nagrody zostały rozdane

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Katowicki spodek od trzech lat kojarzy się z ludźmi, którzy potrafią przekuć swoje pomysły w sukces. Podczas tej edycji część z nich wystąpiła w roli prelegentów a część uczestniczyła w konkursie Start-up Challenge.

fot. ingbank.pl

W katowickim Spodku jeszcze niedawno tętniło przedsiębiorcze życie. Na kilku scenach działy się prezentacje oraz debaty z udziałem znakomitych ekspertów. 15 i 16 maja 2018 odbyła się 3. edycja jednego z najważniejszych wydarzeń dla młodych przedsiębiorców w Polsce. To były dwa dni pełne inspiracji i praktycznego know-how prosto od specjalistów.

Najlepsi dzielą się wiedzą i udostępniają ją online

Wydarzenie otworzył prezes ING Banku Śląskiego, Brunon Bartkiewicz. Razem z nim o wpływie rozwijających się technologii w codziennym życiu mówiły między innymi Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii oraz Julia Krysztofiak-Szopa, prezes fundacji Startup Poland.

W dyskusjach  nie zabrakło rozważań na temat różnych dziedzin biznesu i życia. Swój udział w nich mieli również eksperci ING: o przyszłości rynku mówił Marcin Giżycki, temat pieniędzy poruszył Benoit Legrand, a Joanna Erdman opowiadała o przyszłości środowiska. Nagrania z tych prezentacji, a także z wielu innych wystąpień są dostępne online.

Dla tych, którzy nie mogli pojawić się na European Start-up Days ING Bank Śląski transmitował wydarzenie oraz udostępnił dostęp do wiedzy z ESD w postaci nagrań wideo na swoim kanale YouTube oraz stronie eventu.

Zwycięzcy startupowego wyzwania

Wśród laureatów konkursu Start-up Challenge znaleźli się przedstawiciele sześciu kategorii tematycznych. New Industry, Environment, Tradition & Modernity, Healthtech & Biotechnology, Business Processes, Client & Lifestyle. Do udziału zgłosiło się blisko 200 projektów.

Serca jurorów podbiły między innymi interaktywne lustra i wirtualne przymierzalnie, nowe zastosowanie nanotechnologii w powłokach malarskich, laserowy monitoring konstrukcji dachu, monitoring półek sklepowych w czasie rzeczywistym, przetwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych na rafinowany olej napędowy i frakcje benzyny. 

Dla zwycięzcy kategorii Environment, startupu Handerek Technologies , ING Bank Śląski ufundował nagrodę specjalną w postaci wywiadu z redaktorem naczelnym Business Insider Polska – Łukaszem Grassem.