European Venture Investment Group S.A.

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Fundusze

European Venture Investment Group S.A. to fundusz inwestycyjny typu seed capital, działający od 2012 roku, który w głównej mierze inwestuje w projekty we wczesnej fazie rozwoju cechujące się dużym ryzykiem, ale jednocześnie wysokimi stopami zwrotu.

Fundusz wywodzi się bezpośrednio z Europejskiego Centrum Doradztwa Finansowego – lidera w zakresie doradztwa kierowanego w szczególności do małych i średnich przedsiębiorstw. ECDF działa na rynku od 2003 roku. Przez ten okres zebrał bardzo dużo doświadczeń związanych ze środowiskiem start-up-owym. Dodatkowo czynnie współpracuje z wieloma uczelniami i środowiskami akademickimi. Współpraca ta bezpośrednio przekłada się na działania European Venture Investment Group S.A.

Fundusz oferuje wsparcie innowacyjnych pomysłów na początkowym etapie rozwoju projektu w aspektach takich jak rozwinięcie pomysłu, dopracowanie usługi lub produktu, tworzenie biznes planów, kompleksowych analiz rynku i konkurencji, tworzenie planu marketingowego, wprowadzenie produktu lub usługi na rynek oraz przede wszystkim w zapewnieniu finansowania na start i początkową fazę rozwoju projektu. Nie ogranicza się tylko i wyłącznie do wsparcia finansowego, ale oferuje również doradztwo i wsparcie merytoryczne – „inteligentny kapitał”

European Venture Investment Group S.A. inwestuje głównie w projekty z sektora:

  • e-commerce,
  • biotechnologii,
  • medycyny,
  • chemii,
  • OZE/ochrona środowiska,
  • w uzasadnionych przypadkach w projekty z innych branż, które charakteryzują się nowatorskością i realna perspektywą rozwoju.

Kapitalizacja funduszu wynosi 3 miliony złotych.

Adres: ul. Promienista 85, 60-141 Poznań
E-mail: [email protected]
www: www.evig.pl