Europejska chmura Scaleway startuje ze specjalną edycją programu dla startupów. Pomoże firmom z Polski i CEE przyspieszyć wejście na europejskie rynki

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Europejska chmura Scaleway startuje ze specjalną edycją programu  dla startupów. Pomoże firmom z Polski i CEE przyspieszyć wejście na europejskie rynki

Udostępnij:

Scaleway, drugi największy europejski dostawca chmury obliczeniowej, otwiera swój program partnerski na startupy z krajów CEE – w tym Polski, ogłaszając jego specjalną edycję. Firma umożliwia młodym przedsiębiorstwom zdobycie doświadczenia biznesowego i europejskich kontaktów, oferując wsparcie technologiczne, w tym darmowy dostęp do rozwiązań chmurowych.

Scaleway to europejski dostawca usług w chmurze, należący do grupy Iliad, który oferuje szereg pionierskich rozwiązań w obszarze infrastruktury chmurowej dla profesjonalistów.Rozwija działalność na całym świecie. Obecnie obsługuje klientów w ponad 160 krajach. Posiada centra danych zlokalizowane we Francji, w Holandii, a od września tego roku również w Polsce.

Scaleway uruchomił swój program dla startupów w czerwcu 2020 r. Co miesiąc rozpoczyna współpracę z 5 nowymi firmami. W ramach trwającego rok programu, wybrane firmy otrzymują dostęp do narzędzi chmurowych firmy wartych 3000 EUR miesięcznie, szkoleń z mentorami z dziedziny IT, rozwoju produktu, marketingu, oraz możliwość nawiązywania kontaktów i współpracy w ramach międzynarodowej społeczności startupowej. Scaleway chce przede wszystkim pomagać startupom z krajów Europy Centralnej i Wschodniej w wypłynięciu na szerokie, europejskie wody. Coraz więcej startupów zwraca uwagę na to, w jakim kraju są przechowywane dane osobowe ich klientów – co wymusza RODO. Dzięki temu, że Scaleway jest firmą europejską- mogą mieć pewność, że spełnia ona najwyższe standardy ochrony.

W najbliższej edycji, do której zapisy rozpoczynają się już 15 października, firma koncentruje się na Europie Środkowej i Wschodniej – aplikować mogą tylko startupy pochodzące z Polski, Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Estonii, Kosowa, Litwy, Łotwy, Macedonii Północnej, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy i Węgier.

– Sami zaczynaliśmy jako mała firma. Teraz pomagamy najlepszym startupom szybciej się rozwijać, zapewniając im potrzebne do tego zasoby – mówi Yann Lechelle, CEO Scaleway. Dodaje, że nowe firmy potrzebują prawdziwych partnerów, a nie zwykłych dostawców usług.- Wierzymy, że jako dostawca infrastruktury chmurowej w modelu infrastructure-as-a-service autentycznie możemy pomóc startupom rozwijać ich usługi. Nasze europejskie korzenie i wartości oraz biznesowe DNA, w połączeniu z naszą skalą i zwinnością sprawiają, że możemy im wiele zaoferować – dodaje. Jak wyjaśnia, wszystkie firmy miewają problemy z wchodzeniem na nowe rynki – choćby przez nieznajomość biznesowej rzeczywistości poza ich krajami. Scaleway i szereg jego mentorów pozwolą zrozumieć sposoby działania na różnorodnych rynkach, nawiązać nowe kontakty, jednocześnie dając silne wsparcie technologiczne i usługi warte łącznie kilkadziesiąt tysięcy euro.

– Startupy ze środkowej i wschodniej europy niosą ze sobą energię swoich nowych, świeżych ekosystemów. Wybór jako partnera europejskiej i wciąż świeżej chmury ma dla nich dużo sensu – a my możemy zapewnić im wyjątkowe wsparcie – mówi Pascal Condamine, Head of Startup Program Scaleway. Jak dodaje, ta specjalna edycja programu pozwoli firmom z regionu na łatwiejsze przystąpienie do niego, jako że będą rywalizować z mniejszą liczbą konkurentów niż zazwyczaj.

W programie Scaleway bierze już udział jeden polski startup – wrocławski Viralstat, dostarczający narzędzia analizujące dane z mediów społecznościowych.

Rekrutacja do kolejnej edycji programu trwa od 15 października do 15 listopada. Więcej informacji znaleźć można na tej stronie.

Scaleway to drugi największy europejski dostawca usług w chmurze, który oferuje szereg pionierskich rozwiązań w obszarze infrastruktury chmurowej dla profesjonalistów. Jako jedyny oferuje kolokację prywatnych centrów danych i prywatną infrastrukturę z Scaleway Datacenter, serwery dedykowane Scaleway Dedibox dla maksymalnej kontroli i wydajności oraz elastyczne usługi chmury publicznej z nowoczesnym ekosystemem Scaleway Elements, kompatybilnym z S3, standardami Kubernetes i Terraform. Siła marki Scaleway wynika z 20-letniego doświadczenia w opracowywaniu i wdrażaniu serwerów dedykowanych oraz zarządzaniu nowoczesnymi centrami danych. Scaleway rozwija działalność na całym świecie. Obecnie obsługuje klientów w ponad 160 krajach. Posiada cztery centra danych zlokalizowane we Francji oraz jedno w Holandii. Od września jego centrum danych jest też obecne w Polsce.