Europejska wyszukiwarka noclegów HomeToGo przejmuje największego amerykańskiego konkurenta, Tripping.com

Dodane: 11.12.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

HomeToGo, największa na świecie metawyszukiwarka noclegów – z ponad 15 milionami ofert od ponad 300 dostawców z całego świata – zamknęła najnowszą rundę finansowania i przejęła swojego największego amerykańskiego konkurenta Tripping.com. Łącznie HomeToGo pozyskało ponad 150 milionów dolarów.

– Jestem szczególnie dumny, że HomeToGo przejęło naszego najsilniejszego konkurenta Tripping.com zaledwie trzy lata po wejściu na rynek amerykański. Wciąż jest to sytuacja niecodzienna, że firma technologiczna z Europy przejmuje amerykańską firmę o ugruntowanej na rynku pozycji. – powiedział w oświadczeniu Dr Patrick Andrae, CEO i współzałożyciel HomeToGo.

HomeToGo będzie nadal prowadzić Tripping.com jako markę. Jeśli chodzi o HomeToGo, pomimo niedawnych przejęć, firma zwiększyła ponad dwukrotnie wysoki poziom rezerw gotówkowych, dzięki swojej ostatniej rundzie finansowania.

Do obecnych inwestorów HomeToGo należą Insight Venture Partners (lead), Acton Capital Partners, DN Capital i Global Founders Capital. Ostatnio ta grupa powiększyła się również o inwestycje między innymi od Lakestar oraz Princeville Global.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem