Everli, platofrma służąca do zakupów spożywczych, otrzymała 100 mln dolarów finansowania

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Everli, platofrma służąca do zakupów spożywczych, otrzymała 100 mln dolarów finansowania

Udostępnij:

Everli to najszybciej rozwijająca się w Europie platforma służąca do zakupów spożywczych online. Od 2014 roku jest partnerem dla takich europejskich marek jak m.in. Lidl, Kaufland, Carrefour, Spar, Metro, oferując dostęp do ponad 300 000 produktów w 70 miastach we Włoszech, Polsce, Czechach, a ostatnio również we Francji. Nowa runda inwestycyjna o wartości 100 mln dolarów to zastrzyk finansowy, który pozwoli firmie kontynuować międzynarodową ekspansję.

Inwestorzy wspierają rewolucję konsumencką w branży e-grocery

Zmieniające się nawyki zakupowe konsumentów w kierunku zakupów spożywczych online to szybko rosnący trend w branży e-commerce. Tylko w zeszłym roku sprzedaż Everli wzrosła prawie czterokrotnie do 130 mln USD, a usługa jest już dostępna w ponad 70 miastach w Europie. Dodatkowa inwestycja pozwoli nie tylko przyspieszyć międzynarodową ekspansję, ale również znacząco skalować zespół w obszarach takich jak technologia, operacje, marketing i finanse.

Nowa runda finansowania serii C została poprowadzona przez grupę Verlinvest, przy udziale nowych inwestorów takich jak Luxor, DN Capital, C4 Ventures i Convivavilité Ventures oraz wsparciu dotychczasowych: FITEC (członek Fondo Italiano d’Investimento), 360 Capital Partners, Innogest i DIP. Warto zaznaczyć, że ta ostatnia runda jest największą jak dotąd rundą finansowania Everli.

Zakupy spożywcze online coraz bardziej dostępne

Aplikacja Everli pozwala klientom wybrać swój ulubiony supermarket i zamawiać produkty z dostawą na określoną godzinę, nawet tego samego dnia przez dedykowanego Szopera. Bezpieczeństwo i wygoda stały się istotne dla konsumentów, którzy podczas pandemii Covid-19 coraz chętniej korzystają z rozwiązań online w celu zaspokojenia potrzeb związanych z zakupami spożywczymi. Zamówienia są dostarczane bezdotykowo, a wszystkie metody płatności mają formę bezgotówkową.

Everli jest pierwszą platformą zakupową, która oferuje usługę dostawy artykułów spożywczych także na obszarach o małej lub średniej gęstości zaludnienia, a które są niedoceniane przez innych dużych graczy spożywczych online. Oferta Everli okazała się nieoceniona również dla supermarketów i sprzedawców detalicznych, którzy chcą dostosować się do nowych zachowań zakupowych konsumentów, same nie mając własnej, przystępnej cenowo opcji dostawy.

– Verlinvest jest aktywnym inwestorem w przestrzeni konsumenckiej od ponad 25 lat. Obecnie przeżywamy rewolucję konsumencką na dużą skalę, w ramach której klienci kupują artykuły spożywcze masowo, trwale przechodząc do Internetu. Jesteśmy dumni, że razem z Everli dokonujemy rewolucji w branży spożywczej – mówi Simone Sallustio, dyrektor wykonawczy Verlinvest – Everli łączy swoją doskonałość w zakresie wykorzystania technologii i danych z wieloletnim doświadczeniem swoich partnerów w handlu detalicznym artykułami spożywczymi. To połączenie zapewnia podstawy do umocnienia się jako lidera europejskiego rynku e-grocery, poprzez dostarczanie konsumentom jeszcze lepszych usług, a partnerom detalicznym i markom FMCG nowych możliwości współpracy, w szczególności w zakresie rozwijania oferty reklamy cyfrowej – dodaje Sallustio.

Everli nie zwalnia tempa, wchodzi na kolejne rynki

Od momentu uruchomienia Everli stale się rozwija, a polski rynek już dziś stanowi 20% wszystkich zamówień. Ubiegły rok upłynął firmie pod znakiem intensywnego rozwoju. Początkiem 2020 roku rozpoczęto działalność w Polsce, a następnie w Czechach i Francji – udostępniając usługę w ponad 70 miastach w całej Europie. W miarę rozwoju Everli oferuje markom FMCG działania reklamowe i promocyjne na swojej platformie oparte o wielowymiarową analizę koszyków i zwyczajów konsumentów. Dzięki tym rozwiązaniom działy Trade Marketingu marek FMCG zyskują zupełnie nowy punkt styku z klientem. Warto również dodać, że model logistyki oparto na ponad 3000 dedykowanych Szoperów (w tym 600 w Polsce), zapewniając im elastyczne możliwości zatrudnienia.

– Od początku 2020 roku objęliśmy zasięgiem naszych usług 23 miasta, m.in. Białystok, Bytom, Gdańsk, Gdynię, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Sopot, Sosnowiec, Szczecin, Tychy, Wrocław, Warszawę, a także okolice stolicy: Piaseczno, Piastów. To oznacza, że w zasięgu Everli jest obecnie ok. 9 milionów mieszkańców Polski. Nasi Klienci mogą wybierać spośród dużych sieci Kaufland, Carrefour, Auchan, Biedronka, Lidl, SPAR oraz E.Leclerc. Rozwijamy też aktywnie współpracę z markami FMCG. W Polsce Everli współpracuje już między innymi z liderami rynkowymi z kategorii napojów, piw czy nabiału, a zainteresowanie marek naszą ofertą dynamicznie wzrasta. Nowa runda finansowania pozwoli nam na jeszcze szybszy rozwój nie tylko poprzez dotarcie do nowych miast, ale również większe inwestycje marketingowe i technologiczne, a także przyspieszy rozwój nowych, zróżnicowanych modeli operacyjnych – komentuje Anna Podkowińska-Tretyn, dyrektor generalna Everli Poland.

Everli umacnia pozycję lidera i rozwija nowe współprace

O dynamicznym rozwoju usługi Everli w Polsce świadczy zarówno procentowy wzrost liczby zamówień (w lutym 2021 było to 1000% rok do roku), ale również współpraca z kluczowymi partnerami biznesowymi. Od września 2020 klienci supermarketu Kaufland mogą dokonać zakupów online za pośrednictwem platformy Everli z dostawą nawet tego samego dnia.  W listopadzie do grona partnerów platformy dołączyła również sieć SPAR.

– Cały czas szukamy nowych możliwości współpracy, aby nasza oferta była dla konsumentów jeszcze bardziej atrakcyjna. Mogę już oficjalnie poinformować, że w przeciągu najbliższych tygodni uruchamiamy współpracę z pierwszym partnerem spoza kategorii dużych i znanych sieci spożywczych. Klienci Everli już niedługo będą mogli kupować lokalne rzemieślnicze produkty z internetowego targu naturalnego jedzenia PORA NA POLA. W ciągu najbliższych miesięcy dołączymy kolejnych partnerów – dodaje Podkowińska-Tretyn. Wiosną ruszyła również kampania reklamowa serwisu Everli obejmująca radio, digital i outdoor.

 

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem