EXPO 2020: Organizatorzy rozdają granty dla innowatorów

Dodane: 05.12.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Awangardowe pomysły z całego świata mogą zdobyć grant organizatorów dubajskiego EXPO 2020. Wystarczy, że wystartują w konkursie EXPO LIVE. To szansa także dla polskich innowatorów.

EXPO Live to konkurs wspierający innowacyjne pomysły i rozwiązania. Grant o wartości do 100 tys. dolarów mogą otrzymać zarówno startupy, jak i osoby fizyczne i małe organizacje. Jak wyjaśnia Monika Dyląg-Sajór, szefowa Zespołu EXPO 2020 w PAIH, projekty muszą odnosić się do trzech podtematów expo, czyli mobilności, zrównoważonego rozwoju i szans. – Organizatorzy EXPO 2020 chcą stworzyć globalną społeczność innowatorów, która może mieć realny wpływ na poprawę jakości życia. Bardzo nam zależy, by znalazły się w niej polskie akcenty – podkreśla. Przedstawicielka agencji wyjaśnia ponadto, że zgłoszone do programu projekty mogą być zarówno w fazie prototypowej, jak i takiej, która zakłada budowę efektu skali. Wylicza także przykładowe obszary, jakich mogą dotyczyć: edukacja, zatrudnienie, finanse, transport i mobilność osobista, turystyka, logistyka, łączność cyfrowa czy zielone technologie.

Do tej pory program przyciągnął 2,3 tys. zgłoszeń ze 136 krajów. Granty otrzymało 70 projektów z 42 państw. ­– Na liście laureatów wciąż brakuje Polaków. Zwycięstwo w konkursie wiąże się nie tylko z dofinasowaniem, ale też z szeroko zakrojoną promocją w ramach Wystawy. Takiej ekspozycji, przed kilkudziesięciomilionową publicznością, nie da się kupić za żadne pieniądze – przekonuje Monika Dyląg-Sajór. Tłumaczy, że grantobiorcy będą uczestniczyć w kampaniach komunikacyjnych i marketingowych. – Poznają lokalne środowisko startupowe, zapoznać się z ofertą inkubatorów przedsiębiorczości i programów akceleracyjnych. – dodaje Dyląg-Sajór.

Jak zauważa Moneer Faour, kierownik biura handlowego PAIH w Dubaju, ZEA interesują się firmy z całego świata, dlatego wyróżnienie EXPO Live może być „znaczącą promocją”. Dodaje, że polskie MŚP mają szanse osiągnąć sukces na tamtym rynku w takich innowacyjnych obszarach jak: edutech, telemedycyna, ICT, zielone technologie czy rozwiązania dla smart cities – Warto traktować Dubaj jako hub, z którego można rozwinąć biznes na sąsiednie rynki – podsumowuje.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem