F45 Training chce wejść na giełdę. Wcześniej w firmę zainwestował Mark Wahlberg

f45 training chce wejsc na gielde wczesniej w firme zainwestowal mark wahlberg
Udostępnij:
Australijski F45 Training, oferujący grupowe zajęcia treningowe, złożył wniosek o pierwszą ofertę publiczną w Stanach Zjednoczonych. Mniejszościowy pakiet udziałów w spółce posiada Mark Wahlberg, aktor znany z takich filmów jak „Transformers: Wiek zagłady” czy „Infiltracja”.

Firma została założona w Sydney. Ma siedzibę w Los Angeles. W ciągu jednego miesiąca spółka podpisała aż 100 nowych umów franczyzowych.

W zeszłym roku Mark Wahlberg kupił mniejszościowy pakiet udziałów w firmie o wartości ok. 450 mln dolarów. Aktor regularnie publikuje w mediach społecznościowych wpisy z F45. Na treningi zaprasza m.in. takie osoby jak: Mario Lopez, Dwyane Wade i Jimmy Butler, Calvin Johnson czy Max Domi.

Adam Gilchrist, współzałożyciel F45, odmówił komentowania jakichkolwiek planów IPO. Powiedział jedynie, że firma stale poszukuje sposobów, aby pomóc franczyzobiorcom przyspieszyć wzrost sprzedaży w ich klubach.

Jak wyglądają zajęcia w F45?

Zajęcia w F45 opierają się na 5 ciężkich, intensywnych interwałach i treningach obwodowych. To obecnie modny styl trenowania wśród celebrytów i sportowców.

Zajęcia F45 opierają się na 4000 różnych rodzajach ćwiczeń. Treningi wzbogacone są również w bezprzewodowe monitory tętna LionHeart.

Zajęcia oferowane są w ponad 40 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych na uczelniach takich jak Stanford University i University of Southern California. Firma prowadziła także rozmowy z amerykańską armią, aby zaoferować treningi żołnierzom.

Inni znani celebryci w biznesie

Aktorzy, sportowcy, artyści – niektórzy są znani nie tylko ze swojego zawodu, ale także z angażowania się w przedsięwzięcia biznesowe.

Takim aktorem jest Rayan Reynolds, który w zeszłym roku zainwestował w Mint Mobile. Według amerykańskich mediów Reynolds jest teraz właścicielem ponad 25% udziałów firmy telekomunikacyjnej. W 2018 r. Reynolds nabył udziały Aviation Gin, marki, która produkuje trunek wydestylowany z żyta i jałowca.

Innym przedsiębiorczym aktorem jest Ashton Kutcher. Jakiś czas temu aktor wraz z Michaelem Jordanem wsparł 20 milionami dolarów kalifornijski startup Gigster. Firma pomaga niezależnym programistom znaleźć zatrudnienie w korporacjach i pozyskać zlecenia od gigantów technologicznych.

Natomiast popularny raper i biznesmen JAY-Z zainwestował w zeszłym roku w Robinhood. Robinhood to platforma inwestycyjna, która umożliwia zakup i sprzedaż akcji oraz handel jednostkami funduszy inwestycyjnych i kryptowalutami bez pobierania prowizji. Powstała w 2015 roku i zrzesza trzy miliony użytkowników.

 

Fot.mat.pras. F45 | https://www.facebook.com/f45kingsridge/