Facebook i Ray-Ban łączą siły – wspólnie wypuszczają pierwsze inteligentne okulary

Dodane: 18.09.2020

Agata Ruszkowska

Udostępnij:

Wielu producentów już od dawna zapowiada wypuszczenia na rynek inteligentnych okularów z funkcją AR, co z pewnością zrewolucjonizowałoby rynek elektronicznych gadżetów. Jednak dopiero teraz mamy pierwsze konkrety na temat modelu, który zadebiutuje w przyszłym roku.
Nie Google, nie Apple i nie Amazon – producentami pierwszych inteligentnych okularów będzie prawdopodobnie Facebook. Ostatnio te doniesienia potwierdził sam Mark Zuckerberg podczas konferencji Connect – wówczas przedstawił pierwszy prototyp o nazwie Project Aria.

Na razie niewiele wiadomo na temat funkcji, jakie znajdziemy w tych okularach, ale Facebook ma zamiar skupić się przede wszystkim za zastosowaniu w nich rozszerzonej rzeczywistości i nagrywaniu filmów. Ciekawą i dość istotną informacją jest to, że okulary powstaną we współpracy z firmą EssilorLuxottica, która odpowiada za  produkty marki Ray-Ban. Możemy zatem liczyć na to, że okulary będą nie tylko innowacyjne, ale także stylowe.

Podobno jeszcze w tym miesiącu Facebook będzie testować swój produkt, który będzie mieć już rozwiązane problematyczne kwestie dotyczące prywatności i ergonomii. Okulary mają trafić na rynek już w 2021 roku.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem