Facebook kupuje Servicefriend. Zbudują bota do obsługi własnej kryptowaluty

Dodane: 23.09.2019

Jędrzej Dzierżyński

Udostępnij:

Facebook planuje w 2020 roku uruchomić własną kryptowalutę o nazwie Libra. Aby działała bez problemu, serwis społecznościowy nabył Servicefirend, startup, który projektuje boty dla klientów czatu wykorzystujących sztuczną inteligencję.
Co prawda, Facebook nie określił dokładnie, nad czym będzie pracować zakupiony startup po dołączeniu do jego szeregów, ale najbardziej oczywistym zadaniem będzie budowa bota lub sieci botów do obsługi klienta w cyfrowym portfelu Calibra. 

Facebook zamierza bowiem stworzyć szereg usług finansowych, dzięki którym ludzie będą mogli korzystać z Calibry, np. do płacenia czy pożyczania pieniędzy między użytkownikami serwisu.

Servicefriend w przeszłości pracował na platformie Facebooka. Stworzył „hybrydowe” boty dla Messengera, aby umożliwić firmom uzuełniać budowanie zespołów i skalowanie swoich usług w ramach komunikatora. Ponadto rozwiązanie opracowane przez Servicefriend pomogło Globe Telecom z Filipin skrócić „godziny pracy agenta” do poniżej 20 godzin na każde 1000 interakcji z klientem.

Facebook wprowadza kryptowalutę Libra

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Facebook zaprezentował swoją kryptowalutę – Libra. Wirtualny pieniądz pozwoli początkowo na realizowanie płatności na platformach Messenger i WhatsApp. Kryptowaluta ma pojawić się na rynku w 2020 r. i będzie obsługiwana przez aplikację Calibra. 

Mark Zuckerberg zaznaczył, że Calibra będzie podlegać takim samym przepisom jak każdy inny dostawca usług płatniczych w sieci. Ma być zatem rozwiązaniem całkowicie bezpiecznym.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem