Facebook udostępnia narzędzie, które będzie walczyć ze złodziejami zdjęć

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Facebook udostępnia narzędzie, które będzie walczyć ze złodziejami zdjęć

Udostępnij:

Social media od początku borykają się z problemem kradzieży cudzych zdjęć. Do tej pory nie mieliśmy na to większego wpływu, ale w końcu Facebook postanowił zareagować tworząc Menedżer praw autorskich.

Koniec z bezprawnym przywłaszczaniem sobie cudzych zdjęć na Facebooku i Instagramie? Wszystko wskazuje na to, że w końcu twórcy największych serwisów społecznościowych postanowili stanąć w obronie praw autorskich swoich użytkowników.

Pierwsze kroki zostały właśnie poczynione – Facebook w swoim narzędziu Creator Studio, udostępnił właśnie dodatkową opcję, a mianowicie Menedżer praw autorskich. Na czym ona polega? Po odblokowaniu funkcji, autorzy publikowanych na portalu zdjęć, mogą teraz sprawdzić kto, gdzie i kiedy przywłaszczył sobie ich twórczość. Wyszukiwanie skradzionych zdjęć opiera się na technologii dopasowywania, czyli odnajdowaniu wszystkich podobnych obrazów, które zostały opublikowane przez innych użytkowników.

Co trzeba zrobić, aby móc skorzystać z nowego narzędzia Facebooka? Najpierw należy wypełnić krótką aplikację, w której określamy, którego profilu ochrona ma dotyczyć (na Facebooku, Instagramie, YouTubie) i jaki rodzaj działalności prowadzimy na naszych kanałach.

Po przesłaniu aplikacji, przedstawiciele Facebooka kontaktują się z twórcami i ustalają zakres współpracy w zakresie ochrony praw autorskich.

Więcej informacji o Menedżerze praw autorskich znajdziecie pod linkiem TUTAJ, a wniosek do wypełnienia TUTAJ.