Facebook uruchamia nowe narzędzia dla przedsiębiorców

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Facebook uruchamia nowe narzędzia dla przedsiębiorców

Udostępnij:

Ponad 90 milionów firm prowadzi dziś swój biznes za pośrednictwem Facebooka, który pomaga im rozwijać działalność i tworzyć miejsca pracy. Facebook ogłosił wprowadzenie kolejnych funkcji, które mają ułatwić przedsiębiorcom zarządzanie i promowanie swojej działalności w serwisie oraz na innych platformach, których jest właścicielem.
Wśród zapowiedzianych funkcji znalazły się zautomatyzowane reklamy, spotkania oraz nowe narzędzia edycji video.

Do najbardziej pomocnych funkcji zautomatyzowanych reklam należą:

 • Wiele wersji tej samej reklamy – możliwe staje się automatycznie stworzenie nawet 6 różnych wersji reklamy. Przyciski call-to-action, tekst i inne kreatywne elementy zostaną zaproponowane automatycznie na podstawie danych ze strony reklamodawcy. Po uruchomieniu kampanii system automatycznie dobierze i wyświetli jej najlepiej działające wersje.
 • Rekomendowany budżet do zakładanych rezultatów – system sam zarekomenduje budżet, jaki powinna mieć kampania, aby osiągać zakładany cel. Możliwe będzie też sprawdzenie jakie rezultaty może przynieść budżet, którym dysponujemy.
 • Aktualne powiadomienia o skuteczności reklam – reklamodawca będzie otrzymywał na bieżąco powiadomienia o tym, jaka jest skuteczność jego kampanii i jak może ją ulepszyć.
  Mogą znajdować się tam takie sugestie jak konieczność odświeżenia grafiki lub informacje, że kampania właśnie zaczęła generować sprzedaż lub leady.
 • Zarządzanie spotkaniami

  Kolejną funkcją jest rozszerzenie planowania i zarządzania spotkaniami na Facebooku i Instagramie. Możliwe stanie się akceptowanie rezerwacji online, a także wysyłanie przypomnień do klientów przez wiadomości tekstowe lub Messenger. Wszystkie spotkania będą mógłby również synchronizowane z kalendarzem oraz innymi narzędziami do zarządzania rezerwacjami.

  Nowe narzędzia do edycji filmów

  Edycja dodanych na platformę filmów stanie się łatwiejsza za pomocą trzech nowych funkcji: automatycznego przycinania, automatycznego wycinania oraz graficznych i tekstowych nakładek. Wszystkie te opcje będą dostępne w Menedżerze reklam.

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem